nobody is forever young.

12. july 2013 at 21:00 | Natt. |  themed articles.
Když jsem viděla nové téma týdne tak jsem si řekla ''Sakra, na to zase nic nenapíšu'' ale pak jsem zapojila do práce i můj mozek a hned jsem dostala neskutečně moc nápadu jaké věci bych chtěla v tomto článku zmínit. Opět vám říkám dopředu, že jsem vypadla ze cviku co se týká psaní tématických článků. Tento bude můj druhý na tomto blogu. Buď to dopadne dobře, nebo naprosto strašně.
Důchodci. První slova která mě napadají - prarodiče, vrásky, láska, vzpomínky. Tyhle čtyři slova. Nikdo nežijeme věčně a každý jednou budeme mít vrásky, šedivé a řídké vlasy. Je to součástí života. Ukázkou toho jsou právě naše babičky a dědečkové. Rodiče našich rodičů. Mají plnou hlavu vzpomínek, důležitých historických událostí ale třeba i bláznivých zážitků z dovolených s vašimi rodiči. Upřímně si nedokážu představit mé dětství bez babiček a dědečků. Pro mě to jsou lidé, kteří mě milovali ještě před tím, že vůbec zjistili že se narodím protože každý rodič který provdá dceru se nemůže dočkat vnoučátek. Ty pak rozmazluje ale zároveň i vychovává.

Co je ale na prarodičích nevýhoda je to, že od nás odchází dříve, než máme potomky my. Nebo si to tak teda myslím... Já se toho strašně bojím. Babička (maminka mojí mamky) žije už 10 let bez svého muže. Byly mi čtyři když děda umřel ale pamatuji si ho. Jak mě učil řídit, kupoval mi nanuky a protože byl zoolog tak mě i mého bratra dost často brával sebou na kontroly do družstev a na různé statky. Pamatuji si, že když jsem byla ještě v kočárku, tak mě děda s babičkou vzali do kravína kde mě olízla kráva:D Asi se budete smát ale já si to do teď pamatuju a babička taky. Je to snad jedna z nejkrásnějších a nejmilejších vzpomínek z mého dětství. Babička letos oslavila své 69. narozeniny a příští rok jí bude 70. Co mě nejvíce těší tak to, jak je čiperná. Jezdí na kole, chodí na výšlapy, stará se o vnoučata a svou krásnou zahrádku. Ta tu semnou ještě dlouho bude:)


Samozřejmě mám i prarodiče z taťkové strany ale ty bohužel moc často nevídám. Tak 2x do roka... Bydlí v Brně a to je od nás poměrně daleko. Navíc tam nemají rádi mamku. Nejezdí tam s námi už asi 5 let. Naše rodina je vůbec celá rozhádaná ale to je něco jiného. Nevím ale moc je nemusím nebo k nim nemám tak blízko jako k babičce (maminky mojí mamky) která bydlí hned přes kopec. Je to určitě tím o tom nepochybuji ale i tak je mám ráda:) Jezdím tam většinou na vánoce a to tam přiberu nejméně 5 kilo.:D

Tohle by byla asi první číst článku. Teď mě napadlo ještě jedno téma které se týká důchodců a to jsou podvody. Člověk jak se starý, tak začne důvěřovat i neznámým lidem. Mám namysli takové ty propagační agentury které vám nabízí deku za 5 000,-. Takových podvodníků je neskutečně moc. Senioři jim dají ty peníze a buď jim produkt nedají nebo je poškozený. Prostě je podvedou. Podle mě tihle lidi nemají vůbec žádnou úctu ke starším lidem a chtějí na nich sprostě vydělat velké peníze. Ani nevíte jak moc je mi z nich špatně... Nedávno jsem slyšela o nějakém dokumentu. Jmenuje se Šmejdi (ten název to naprosto vystihuje). Je to právě o podvodech na seniory. Podívejte se jenom na ukázky a určitě vám to zvedne tlak. Více na informací zde... Sama jsem kroutila hlavou co všechno si dovolí...

Už mě nic k tomuto tématu nenapadá. Důchodci pro mě jsou lidi, kterým je potřeba být ohledulný a upřímný protože jednou taky budeme na jejich místě my:)
 


Comments

1 fro-gy fro-gy | Web | 12. july 2013 at 21:26 | React

přesně, zastávám stejný názor, aspoň nejsem jediná kdo o nich píše jako o sígrech :))

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement