our mistake or our live.?

23. july 2013 at 14:26 | Natt. |  themed articles.
Musím uznat, že v poslední době jsou samé dobré témata týdne. Ještě aby byl tak čas ke každému něco napsat... Ale na tohle téma jsem si čas udělat prostě musela. Podle mě je to v poslední době celkem dost horké téma. Jsou to tzv. Pro ana blogy.

Blogy, které píšou slečny trpící anorexii. Je to nemoc která vyvolává nechutenství k jídlu. Přijít k ní můžete buď ze své vlastní vůle nebo se může stát nějaká nehoda v okolí Vašich bílských a vy se zhroutíte. To pak vede k tomu, že nechcete jíst a po nějaké době zjistíte, že jídlo ani nepotřebujete. Je to chyba ale na druhou stranu tito lidé to nechtějí úmyslně. Pro ana blogy píšou zejména lidé, kterým se nelíbí jejich postava a chtějí zhubnout do extrémní váhy.

Nikdy jsem na takové blogy nechodila ale teď jsem se k tomu přiměla abych alespoň trochu věděla o co tam běží. Na googlu vám vyjede strašně moc blogů na kterých se objevují jídelníčky (jestli se tomu tak dá říkat), deníčky, vzory podle kterých hubnou atd. Hledala jsem, jestli třeba nemají nějaký článek ve kterém by psali důvod proč tak hubnou. Vymlouvají se na dnešní dobu... Že všichni posuzují podle vzhledu a nikomu se nelíbí tlusté holky. To jako vážně? Budete se řídit podle toho, aby jste se někomu líbili a vy se nebudete ve svém vlastním těle cítit dobře? Jasně, je to vaše tělo ale trápit se jídelníčkem, křečemi které nastanou, nevolností a spoustu dalších nepříjemných věcí? Holky... nekažte si život.

Jsou blogerky, které za to třeba nemůžou. Narodí se s rychlím metabolizmem a spalují se jim tuky daleko rychleji než ostatním. Ano, znám takové. Moje reakce ze začátku byla ''Jé, to se máš... Taky bych chtěla být tak hubená'' ale přitom ty holčiny se snaží přibírat aby nevypadali jako kostry protože i takovým se ostatní posmívají a to právě tím, že jsou anorektičky, bulimičky ale ony za to nemůžou. Všem takovým slečnám přeji, aby s tím bojovali dále a nevzdávali se:)

Ale zpět k blogům... Myslím, že je něco jiného, když si holčina založí blog o hubnutí a zdravé stravě kde dává jídelníček skládající se z pěti porcí jídla denně nebo jídelníček s jednou sušenkou denně. Ten rozdíl je neskutečný! Fitness blogy jsou naprosto v pořádku. Pomáhají zhubnout přirozenou cestou která se skládá ze zdravé stravy a pohybu. Jasně, chvilku trvá než si na to zvyknete ale furt to nedochází do takových extrému jako na pro ana blogech.

Co musím určitě zmínit, tak to, že na internet chodí i malé děti. Malá holka má starší sestru která někdo o pro ana blogech slyšela a hned se jde podívat na internet. Řekne si, že v 19 letech mít 50 kilo je super a začne už v 10 letech. Lidi to fakt ne... Ještě víc mě zarazilo, když jsem zjistila, že adminkám pro ana blogů píšou lidi a přejou jí ať zhubne další kila a jak ji obdivují a závidí ji! Proč se lidi nemají rádi takoví, jací jsou? Jasně, můžou hubnout ale všeho s mírou proboha.

Žijeme ve svobodné zemi, kde má každý svůj názor na věci a žije si svůj život ale někteří neví, jak moc si ho ničí a ještě se o to dělí se světem.
photo by Lea Sztyma
 


Poll

You are beautiful!:3:)

Thanks! ♥

Comments

1 Angel Angel | Web | 23. july 2013 at 15:03 | React

Nejsou samy se sebou spokojené. Jen s tím něco chtějí dělat - což je víc, než dělá většiny. Že zvolily tu nejjednodušší ale zároveň nejnebezpečnější cestu... Je to jejich volba, řekla bych.

2 mouthy-brunette mouthy-brunette | Web | 23. july 2013 at 20:56 | React

máš moc pěkný blog :)

3 Claire Drayen Claire Drayen | Web | 23. july 2013 at 22:15 | React

Jak píšeš, to že se někdo zhroutí je ta lepší varianta, než že si nacpeš do hlavy, jak moc chceš zhubnout a nakonec jídlo úplně zavrhneš, i když výsledek je stejný.
Moc se mi líbí, jak ses do toho zapojila, že jsi sama hledala nějaké pro ana blogy. Je naprostá pravda, že se vymlouvají na dnešní dobu, to je naprostá pitomost. My můžeme být šťastní i když budeme tlustší, než jak to vídáme na fotkách, naše štěstí záleží jen a jen na nás. To dokazuje akorát to, že holky, které se pro anorexii a úplně zavrhnutí jídla rozhodnou zcela dobrovolně jsou slabé povahy, které se se sebou nedokážou smířit a až příliš si zakládají na názorech druhých. Samozřejmě tím teď nemyslím ty dívky, které tímhle trpí už od narození, jak jsi ty zmínila. To se mi mimochodem taky moc líbí, jak jsi je všechny rozdělila podle toho, co je k anorexii nebo bulímii vedlo.
My můžeme jen doufat, že alespoň pár holek, které vedou pro ana blogy, se po přečtení několik takových článků konečně vzpamatují a začnou žít vlastní život. V zájmu svém i ostatních.

4 Miss M. Miss M. | Web | 24. july 2013 at 20:31 | React

Kamarádka byla bulimička, a jen proto aby se líbila jednomu klukovy, který s ní chodil stejně jen měsíc...Já nechápala proč to dělala..Ano dělala přestala s tím..Díky Bohu... já tohle vysloveně nesnáším. Ty holky to nemají v hlavě v pořádku. Schválně jsem si projížděla google a najednou vidím blog, na kterém holčina radí bulimikům jak zvracet...Umpřímě i mě se obrátil žaludek...
Tohle je ta modrní doba...Ale zase na druhou stranu, my žijeme ve světě, kde je všechno možné, je jedno jak vypadáš, co máš na sobě, i tak je každý krásný a originál.
Když už si chci zlepšit postavu, tak s mírou, ne že budu měsíc žít jenom o vodě a jednom rohlíku denně...

5 Dainn Dainn | Web | 2. august 2013 at 11:56 | React

V tom štvrtom odseku som sa úplne našla, pretože mám rovnaký problém, no našťastie mne sa ľudia neposmievajú, len mi v kuse opakujú, aby som jedla a jedla a pritom ja jem veľa, len to nie je vidieť -,-

6 K. K. | Web | 3. august 2013 at 23:18 | React

Jsem jedna z těch dívek s rychlým metabolismem. Bojuju za váhu. Když jsem nervózní, ztratím během měsíce i 7 kilo, a to se snažím neshodit. Ale jsem na sebe i pyšná, protože jsem je momentálně stihla zase nabrat.
Být štíhlá, až hubená je občas i docela potíž.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement