November 2013

shopping & presents | #006 | november

30. november 2013 at 20:50 | Natt. |  shopping & present
Čauky:) Tento týden byl vážně děsný... Sice jsme písemek moc nepsali ale na člověka to prostě dolehne, ta únava. Nebudu vám lhát a přiznám se, že jsem včera simulovala a úspěšně. Mamka mě nechala doma a já dostala tu příležitost nabít energii. Během týdne mě strašně rozbolela záda a kolena. Už fakt nevím co s tím. Včera jsem snědla asi tři ibalgyny 400 což není normální a pořád jsem dolámaná. Vinu na tom nese taky moje stará a proležená matrace kterou vážně nesnáším a potřebovala by vyměnit. Snad Ježíšek no...

Když jsem byla včera doma tak jsem stihla podělat hodně věcí ohledně blogu... Udělat nový design, napsat recenzi na Hunger Games: Catching Fire a nafotit věci do tohoto článku. Jedná se o věci, které jsem si koupila v průběhu listopadu. Většinou to jsou kosmetické věci protože jsem měla totální nedostatek všeho! Normálně si toho tolik nekupuju ale za ten měsíc se to prostě nasbírá no. Více v celém článku.


Movie | Hunger Games: Catching Fire

29. november 2013 at 11:04 | Natt. |  movies reviews
Název: Hunger Games: Vražedná pomsta
Žánr: Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller | Rok: 2013
Režie: Francis Lawrence
Scénář: Michael Arndt, Simon Beaufoy
Předloha: Suzanne Collins (kniha)
Hlavní role: Jennifer Lawrence, Liam Hemsworth, Josh Hutcherson a další... | CSFD
Popis: Katniss Everdeen a Peeta Mellark se po šokujícím vítězství v 74. ročníku Hunger Games vrací domů. Jako vítězové musí ale brzy domov a své rodiny znovu opustit a vydat se na okružní jízdu po všech krajích Panemu. Jejich úkolem je bavit lidi, oproti očekávání Kapitolu ale Katniss a její příběh inspiruje ke vzpouře. Během turné po krajích Panemu Katniss vycítí, že se neodvratně schyluje k revoluci. Hlavní město ale stále drží moc pevně ve svých rukou a prezident Snow není člověk, se kterým je dobré si zahrávat. Ve vhodný čas, ve vhodný moment, Katniss Everdeen musí být zlikvidována. Sílu Kapitolu mají symbolizovat přípravy na 75. Hry, které skrývají překvapení a rozhodnou o budoucnosti celého Panemu. Katniss a Peeta musí zpět do arény.

Můj názor: Knihu jsem nečetla, trailery nebo spoilery jsem neviděla... Proč? Fakt jsem chtěla být překvapená, co další díl této trilogie přinese. A jsem! Myslím, že zásadním faktem je to, že do tohoto dílu bylo investováno daleko více, než do toho prvního a jde to vidět. Prakticky nic jsem o tomto dílu nevěděla takže ani o ději. Některé scény byli na mě fakt drsné ale kdyby tam nebyly, nebyly by to Hunger Games no ne? Ale vcelku celí ten děj je dost emotivní ať už se to týká milostných vztahů, arény, ztráty blízkých lidí a dalších věcí. Během filmu jsem byla k sedačce jako připoutaná řetězy a ani jsem se nehnula. Byla scéna, u které jsem skoro brečela a to, když Katniss vstupovala do toho výtahu do arény a mírotvůrci (myslím že se jim tak říká) zmlátili/zabili jejího stylistu Cina. To bylo fakt strašný! Když se film blížil ke konci, zírala jsem na plátno s otevřenou pusou! Konec filmu mě dostal do panického těšení na další díl a přesvědčila jsem se, že tohle je hned druhá má nejoblíbenější trilogie/série filmů a knih!

Co bych chtěla opomenout jako holka... Katniss měla vždy úplně dokonalé outfity! Nevím jak vám, ale mě se neskutečně líbila úplně ve všem! Líčení bylo samozřejmě perfektně zkombinované takže to se mi fakt líbilo. Možná máte otázku, na čí straně jsem... Jestli fandím Hurikánovi nebo Peetovi. Asi takhle... Oba jsou neskuteční fešáci a ať bude Katniss s jedním nebo druhým, bude to dobré. Bože, ať ten rok uteče rychle! Ale myslím, že poslední díl si dřív přečtu:)

next mein liebster blog award tag.

24. november 2013 at 12:48 | Natt. |  tags
Zdravím mí milí:) Tak jak jste si užili víkend? Já jsem včera byla v kině na Hunger Games: Catching Fire a byla to totální bomba!! Fakt jsem nečekala, že se mi to bude tak líbit. Knihu jsem nečetla ale kamarádka s kterou jsem tam byla tak jo a říkala, že ten film je vcelku dost přesný a vyvedený. Nejspíš už dnes napíšu recenzi a dám si ji do rozepsaných ať ty čerstvé dojmi nezapomenu. Jinak jaké máte počasí? Já mám pořád dojem, že už ve dvě hodiny odpoledne se začíná stmívat. To fakt nemám ráda. Ani učit se při tomhle počasí nedá, protože mě to uspává. Děs! Ke všemu má být v noci ze dneška na zítřek propad teplot až o 10°C což je taky síla. Ještě že jsem si koupila nové kozačky:3 Chystám new in za listopad tak se můžete těšit na nějaké ty fotky.

Každopádně, dnes tu pro vás mám další liebster blog award tag. Tentokrát mě zpětně nominovala Dainn. Byla jsem nominována ještě na jednom blogu ale už to jsou asi 2-3 týdny a bohužel nemohu najít komentář od slečny. Jestli ho najdu, tak tag napíšu později:) Nejprve jsem chtěla napsat tu recenzi na Hunger Games ale ať to není furt to samé, tak jsem dala přednost tomuto tagu. Tentokrát bude ale stručnější než ten minulí. Snad to nebude vadit.Tak jdeme na to:)

Movie | Gravity

22. november 2013 at 19:04 | Natt. |  movies reviews
Název: Gravitace | Žánr: Drama / Thriller / Sci-Fi | Rok: 2013
Režie: Alfonso Cuarón | Scénář: Alfonso Cuarón, Jonás Cuarón
Hlavní role: Sandra Bullock, George Clooney a další... | CSFD
Popis: Sandra Bullock ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, skvělou lékařku - inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána Matta Kowalskyho, který velí svému poslednímu letu před odchodem do důchodu. Jenže během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu dojde ke katastrofě. Loď je zničená a Stone a Kowalsky zůstanou ve vesmíru sami, odkázáni jeden na druhého a směřujíc dál do temného vesmíru. Hluboké ticho dává oběma jasně najevo, že ztratili jakékoli spojení se Zemí... a tím i jakoukoli šanci na záchranu. Strach se pomalu mění v paniku, zejména když si oba uvědomí, jak málo kyslíku jim zbývá. Přitom paradoxně jediný možný způsob návratu je pokračování v cestě do hlubokého vesmíru.

Můj názor: Nebudu kecat, když řeknu že jsem se bála jít na tento film. Především proto, že by mě nebavil. Nikdy jsem podobný film s takovýmto zaměřením nevaiděla... Ovšem sklamaná jsem vůbec nebyla. Ba naopak! Přišlo mi to neskutečně dramatické a možná i epické. Film se promítá i ve 3D ale já jsem byla na normálním 2D a myslím, že jsem o nic moc nepřišla. Ty efekty byli i ve 2D velmi dobré. Děj jsem stačila pobrat myslím dobře. Akorát... Film má 90 minut takže 1,5 hodiny. Myslím, že kdyby měl o tu půl hodinu navíc, tak by to ničemu neuškodilo. Myslela jsem si, že budu třeba brečet... Jo, dojemné scény tam byli ale prostě mě to nedonutilo. Takže si myslím, že kdyby měl film o těch 30 minut více, tak by to bylo ještě víc procítěnější než bylo. Ale tohle beru jako detail. Vcelku významné plus jsou i hlášky které zazněli především z úst J. Clooneyho. Ovšem Sandra to zahrála skvělě! Strašně se mi v tomto filmu líbila.
Hodnocení
(4 z 5)

#5 Five places you want to visit.

19. november 2013 at 17:43 | Natt. |  30 question challenge
Och není možná!! Natt se ozývá i v týdnu! Sice bych si teď momentálně měla opakovat češtinu na zítřejší čtvrtletku ale nějak na to kašlu. Píšeme ji až druhou hodinu tak to si to do té doby stihnu zopakovat. Není tam nic těžkého... Čtvrtletku z matiky jsem dala na trojku. Jsem za to ráda protože bylo šest pětek tak jsem měla nahnáno, že budu jedna z těch, kteří to totálně podělali. No, dobrá trojka. Už chci sobotu!! Jdeme s kamarádkou na Hunger Games a strašně se obě těšíme. Děláme si srandu z toho, že jsme jako přítelkyně, že spolu chodíme do cukrárny, do kina, na oběd... Čekáme, kdy k tomu někdo bude mít nějaké blbé připomínky ale asi by jsme se tomu jenom smály. Ach jak moc jsem za ni ráda ♥

Nicméně, dnes jsem se rozhodla pokračovat v 30QCH a sdělím vám pět míst, které bych chtěla navštívit. Asi to nebude moc obsáhlý článek ale vcelku dlouho jsem si ho promýšlela. Jak se ale znám, stejně ho budu psát minimálně hodinu (y) S již zmiňovanou kamarádkou jsme si plánovaly cesty do zahraničí tak budu čerpat hlavně z toho. Snad se vám bude článek líbit:) P.S - Omlouvám se, že neodepisuju na komentáře. Čtu si každý, co na blogu přibude a samozřejmě i na vaše blogy se podívám ale bohužel nemám moc času na odpovědi... O víkendu se to budu snažit napravit:)


Takže... Jako první cestu do zahraničí si plánujeme do Bratislavy. Vždycky jsem toužila zjistit, jak vypadá hlavní město země, která byla naší součástí. Nikdy jsem neslyšela nikoho, že by řekl, že se mi v Bratislavě nelíbí. Sice se traduje, že v tam nemají rádi Čechy a v Praze zase Slováky ale who cares. Prostě o letních prázdninách 2014 tam jedeme!

Druhé město, které bych chtěla navštívit je Londýn. Kdo si nějakou tu dobu čte můj blog tak ví, že jsem tam měla jet v létě. Bohužel z toho sešlo. Mamka mi slibovala, že po přijímačkách na střední školu by jsme si to mohli vynahradit ale bůh ví jak to bude. To město je prostě skvost! London Eye, Big Ben, Oxford Street a další úžasné památky, místa které v tomto městě jsou prostě musím vidět!!

Třetí město na seznamu je město módy a lásky. Ano, je to Paříž. Bože, kdo by nechtěl vidět Eiffelovku ve dne a pak i v noci. Projít se po krásném městě, zajít si na nějakou dobrou kávu a podívat se do drahých butiků na věci které nikdy nebudu mít. Ochutnat pravé makronky ♥ Totálně závidím lidem, kteří se tam mohli podívat.

Samozřejmě nesmím zapomenout na USA. Tam bych chtěla navštívit buď LA nebo New Orleans. V Los Angeles mají prostě všechno! Dokonalé města a jako bonus pláže. Bydlí tam nejvíc známých osobností a mít postavený rodinný domek někde tam... Bájo! New Orlanes mi připadá takové malé ale zároveň velké město. Prostě by mi bylo jedno jaké město. Obě jsou skvostná!

A jako poslední mám trochu takovou třešničku na dortu... Jedná se o Green Lake které se nachází v Seattle. Na toto místo jsem narazila čirou náhodou na tumblru když jsem viděla jednu skvostnou fotku (podívejte se na víc fotek) Úplně mě to dostalo! Ta příroda, to jezero, ta atmosféra! Co bych dala za to, strávit tam hodinu... Prostě dokonalost!

playlist | #005

15. november 2013 at 17:51 | Natt. |  music
Ach další týden v čudu! Jak já jsem ráda za víkend. Tento týden byl dost hektický. Proto jsem ani nic nepřidala. V pondělí nám oznámili data čtvrtletních písemek, v úterý jsem musela kamarádku doučovat matematiku (hah jak vtipné, já které od šesté třídy matematika nejde), ve středu na naší škole byla celostátní konference takže jsme celí den pomáhali, ve čtvrtek jsme byli na úřadu práce no a dnes jsme byli ušetření cvičení na SCIA na sedm ráno takže se to dnes dalo. Pozitivní je ovšem to, že jsem si koupila novou košili, podprsenku a došla mi zimní bunda:3 Zkrátka jsem sehnala vše, co jsem potřebovala... NUTNĚ potřebovala:D

Poslední playlist jsem zveřejnila 16. září takže je na čase přidat další. Vesměs se interpreti opakují ale mám takový dojem, že i nějké nové objevy tu jsou. Většinou to jsou novější songy s takovým veselejším nábojem protože v tomto podzimním depresivním počasí je to ten nejlepší lék. Jinak vůbec nevím co psát na blog. Vím, že jsem slibovala recenzi na Gravitaci takže možná to a jinak uvidím no. Ať se vám songy líbí:)
• Rihanna - What Now {play}
• Eminem - The Monster ft. Rihanna {play}
• Jason Derulo - Talk Dirty feat. 2 Chainz {play}
• Ellie Goulding - You, My Everything {play}
• P!nk - Are We All We Are {play}
• Bruno Mars - Gorilla {play}
• Justin Timberlake - TKO {play}
• Avril Lavigne - Let Me Go ft. Chad Kroeger {play}
• One Republic - Au revoir {play}
• THIRTY SECONDS TO MARS - City Of Angels {play}
• Drake - Hold On were Going Home {play}
• James Blunt - Bonfire Heart {play}
• Calvin Harris & Alesso - Under Control ft. Hurts {play}
• John Newman - Cheating {play}
• James Arthur - You're Nobody 'Til Somebody Loves You {play}
• Ellie Goulding - How Long Will I Love You {play}
• Britney Spears - Work B**ch {play}
• OneRepublic - Something I Need {play}

don't sleep darling. world is bad so you must work hard.

8. november 2013 at 19:07 | Natt. |  themed articles.
Pěkný páteční večer přeji:) Nevím jak vám, ale mě tento týden utekl dost rychle. Musím se pochválit, že jsem nasbírala fakt dost dobré známky a nevychází mi ani jedna trojka takže se školou jsem maximálně spokojená. No, nebudu se tu ale vychvalovat a přejdu k tématu které tak trochu souvisí se školou... Omlouvám se předem za trochu tvrdší slova ale prostě to nešlo...

Jak už asi víte, jsem v devátém ročníku kde první pololetí jde celkem dost o prospěch. Já si toho vědoma jsem... Učím se a dělám pro to maximum! Ale pak mě vytočí, když ke mě přijde slečna a řekne ''Bože. Ty jsi šprtka... Mě by nebavilo se učit'' a po dvou hodinách ''Sakra. Propadám s chemie a angličtiny...'' Jakože nepřipadá vám to na hlavu? Úplně mě vytáčí to, že si myslí že jim všechno spadne do klína a že je vezmu na každou střední kterou si vyberou. Jo, možná vezmou ale asi by tam nezůstali dlouho. Co mě vytočí ještě víc, když já makám i když jsem jako dyslektik a dysgrafik zohledňována, mám lepší známky a mám jít na vyšetření do PPP které se přidává k přihlášce tak že tam pošlou holku která na to vyloženě se*e, žádnou vadu nemá a je jenom líná. Učitelka ji tam prostě pošle jenom ze soucitu, že je s prominutím blbá... To je do nebe volající prostě!!

Myslím, že zrovna v 14-15 letech by si člověk měl urovnat priority a cíle v životě a právě začít tím dosažením vysněné střední. Jestli si to tohle lidi neuvědomí teď tak pak kdy?? Jasně, jsme mladí a chceme se bavit ale měli by se zamyslet... Řešit kluky, mejdany, sex a další kraviny a nemyslet nad vzděláním a budoucností? Are you fuc*ing kidding me? Jak se pak máme cítit my, kteří celou osmičku a pololetí makáme? A tohle není jenom ve škole samozřejmě...

Setkali/setkáváte se s něčím podobným? Jaký je váš názor?

is better to be in love with some boy in book or movie, than in real life.

5. november 2013 at 17:31 | Natt. |  journal

Hah. Určitě vás baví si číst mé deníčky že? Vím že ne. Sice mám svůj normální deník ale na tomto deníčku na blogu mě baví to, že se vždy najdou někteří jedinci, kteří si ho přečtou a podělí se o svůj názor. Proto miluju blog a vše okolo něj. Ta volnost vyjadřování a možnost komunikace. Ach jak já to miluju! V posledních dnech si vážně hodně uvědomuji, že blog a vše kolem něho je mou velkou součástí. Díky němu poznávám nejen nové a nové lidi ale také sama sebe, což je vcelku užitečné no ne? Už ale k mému zábavnému životu...

Ne, už si na něj ani nestěžuju. Přesvědčila jsem sama sebe, že nemá cenu nenávidět celí svět jenom kvůli jedné osobě. Za to mi to vážně nestojí a žádné z vás milé slečny:) Pokud máte nějaké milostné trable, nenechte je aby se vás zmocnily a znechutily všechny krásné věci okolo vás. Je důležité, radovat se z maličkostí. Třeba i z toho, že vás někdo pustí na přechodu nebo pochválí váš outfit. Prostě fakt z malinkatých věcí. Jo jasně, kluci tu byli-jsou-a budou ale nenechte je aby vám znechutili vše kolem vás. Božínku, jsem dnes v nějaké filozofické náladě -,-

Nu. V sobotu jsem vám psala, že pojedu na galavečer... Nakonec jsem nejela protože jsem neměla vůbec náladu se malovat, hledat vhodné oblečení atd. Takže jsem zůstala doma ve společnosti The Vampire Diaries a dalších mích oblíbených seriálů ♥ Bože, jak já jsem šťastná že se to po letní pauze rozjelo! Je fakt, že od té doby co začali dávat pokračování seriálů trochu víc kašlu na čtení ale to zase jednou doženu. Nakonec jsem ale o kulturní zážitek nepřišla. V neděli mě taťka vzal do kina na film Gravitace. Ještě nikdy jsem neviděla film s podobným zaměřením takže to byla moje premiéra. Byla to dobrá dávka napětí a akce. Určitě přidám recenzi:) Sandra tam má boží postavu:3

Po neděli jak už to bývá zvykem následuje všemi oblíbené pondělí. Ráno to chvilkou vypadalo, že bych se mohla ulít protože nám nestartovalo auto ale bohužel existují autobusy a můj bratr prostě musel jít do školy. Aaa zabít ho! Ale ve škole se to zvládnout dalo... I dneska to nebylo tak hrozné. Po škole jsem si zašla do města. V obchodech s oblečením se mi nic nelíbilo tak jsem si pak v drogérce koupila dva laky a tvářenku kterou jsem už fakt potřebovala! Takže takové zlepšení dne.

Zítra jsem měla jít s rodiči na den otevřených dveří na Hotelovou střední školu ale nakonec nepůjdeme protože nemají čas. Vůbec mi to nevadí abych byla upřímná. Dny otevřených dveří tam mají pořád takže... Jenom asi za čtrnáct dní se pojedeme podívat na tu Grafickou střední školu do Brna. Dnes jsem se ptala učitele z informatiky jestli neví o nějaké grafické soutěži za kterou se dávají body navíc při přijímačkách tak uvidíme, co z něho zítra vyleze:) Jinak byla jsem nominovaná na další Liebster Award Tag takže se máte alespoň na něco těšit. Teď si jdu udělat úkol do matematiky a trochu se věnovat té škole no...

photography by me | autumn 2013

2. november 2013 at 10:27 | Natt. |  photography by me
Čauky mí miloušci:) By jste nevěřili, jak dokážou dva dny školy člověka vyřídit. Sice jsme nic moc nepsali a když jo, tak jsem se naučila ale jenom to sezení a poslouchání je únavné no ne? Doufám, že vy co jste měli tu čest zůstat ve svích postýlkách jste si to pořádně užili:) Mě tento výkend zase uteče jako voda... Přes den budu doma a večer jdeme na boxerský galavečer do Prostějova, kde bude boxovat bratrův trenér tak ho jdeme podpořit. Ano, boxem doslova žijeme. No a zítra se už budu zase učit a tak no... Nedělě -,-

Nicméně, ve čtvrtek po škole bylo pěkné počasí a já jsem si prostě potřebovala udělat nějaké podzimní fotky z tohoto roku. Mám velkou výhodu, že ve městě kam chodím do školy je krásný zámecký park který je přenádherný ve všech ročních období a na podzim obzvláště! S fotkami jsem vcelku spokojená i když vím, že by mohly být daleko lepší a kvalitnější. No, snaha se cení no ne? :) Snad se budou fotky líbit (y)