December 2013

happy new year, my dear.

31. december 2013 at 13:41 | Natt. |  some news

Mí nejdražší! Když už jsem Vám nepopřála šťastné a veselé, tak to alespoň trošku napravím přáním do nového roku.

Takže... Chtěla bych Vám z celého srdce popřát do nového roku jen a jen to nejlepší! Mnoho úspěchů nejen v blogovém světě ale i v osobním životě. Mnoho spokojených čtenářů, návštěvníků a co nejméně heaterů. Poslední minuty tohoto roku prožijte podle svých představ a pokud možno co nejmenší kocoviny :D Do nového roku 2014 vstupte správnou nohou a pevné nervy v plnění předsevzetí a snů, které si chcete splnit v nadcházejícím roce.

Já dnešní večer strávím s kamarádkou u ní doma. Řekli jsme si, že budeme dělat všelijaké šílené challenge takže jestli stvoříme nějaké video a bude přijatelné aby ho viděli ostatní, dám ho sem. Jsem ráda, že nebudu doma a budu s osobou, s kterou toho máme moc společného a se kterou se určitě nebudu nudit. Užjite si to!

adminka blogu Natt

shopping & presents | #007 | december, christmas

28. december 2013 at 17:49 | Natt. |  shopping & present
Čauky mí čtenáři:) Jak si užíváte prázdniny? Já jsem u babičky v Brně nakonec strávila pouze odpoledne a to ve čtvrtek. Večer jsem jela s mamkou domů, aby nebyla sama doma a taťka s bratrem tam zůstali. Když jsme se včera vzbudili, mamka se mě zeptala jestli si nechci udělat nějaký dámský výlet. Třeba do Šantovky v Olomouci. Má odpověď byla jednoznačná! Takže dopoledne jsme lenošili a v jednu hodinu jsme vyrazili. Strávily jsme spolu krásný den!

Nechtěla jsem zveřejňovat dva články zvlášť s dárky a s nákupy takže vše najdete v tomto článku. Za fotky se omlouvám ale oficiálně nenávidím svůj foťák. Je absolutně nemožné, udělat dvě stejné fotky. Se stejným světlem, slonamy a dalšími podobnými věci. Pokaždé si to prostě udělá jak chce takže se omlouvám, ale fotky tentokrát stojí vážně za prd. Myslím, že jsem na nic nezapomněla. Teda doufám... Pochlubte se! Co donesl Ježíšek Vám?
Relationship's are about love. With everything & everybody.

22. december 2013 at 15:18 | Natt. |  themed articles.
Sakra dlouho jsem nenapsala žádný článek na téma a tento týden je naprosto perfektní téma na to, abych napsala rádoby nějaký ''kvalitní'' článek. Chtěla bych jenom upozornit, že to jsou fylozofické žvásty 14ti leté puberťačky takže to mít nějakou hloubku nebude. Vše to jsou mé názory tak to prosím tolerujte. Navíc ho píšu dost narychlo protože se musím chystat na večírek. Budu ráda, když se podělíte o ty vaše:)


Vztahy. Kžadý je k někomu nebo k něčemu máme. Myslím, že mnoho lidí, když uslyší slovo ''vztah'' tak je mu vybaví dva lidi, kteří se milují. Na jednu stranu je to pravda ale na druhou mi to připadá hodně zkreslené. Vztahy jsou mezi přáteli, rodinou, spolužáky nebo dokonce mezi vámi a vaší oblíbenou věcí. Lidem nedochází, že když dostanou třeba nový mobil, tak si k němu taky vytváří určitý vztah. Říkáte že ne? Představte si, že se vám mobil stratí nebo se pokazí... Bude vám chybět a když dostanete nový nebo opravený tak budete štěstím bez sebe (ve věčině případů). A takhle se podle mého názoru projevují vztahy.

Někdy jsou složité. Až příliš složité. Nevíme jak se z něj dostat ven nebo si ho udržet. Tohle se týká spíše vztahů mezi lidmi. Ať se jedná o lásku vašeho života nebo nejlepšího přítele, každá hádka mezi vámi a druhou osobou má své následky. Snažíme se je napravit, tedy pokud není záměrem se zbavit dotyčné osoby. Stejně tak má své následky to, že se stane něco pozitivního. Váš vztah se prohloubí a bude pevnější. Vybudujete si důvěru nebo dokonce i závislost. Co je myslím největším problémem vztahů, je čas. Vztahy v dnešní době, které vydrží od dětství až ke ''smrtelné posteli'' jsou vážně ojedinělé. Pokud někdo takový vztah má, měl by si ho vážit. Ale nikdo nevíme, co se může stát. Osud je v tomto nevypočitatelný ale to patří k životu.

Je taky velmi důležité, přijmout dotyčnou osobu takovou, jaká je. Myslím, že nikdo se rád mění. Každý chce být sám sebou a to je dobře. Kolikrát vidím kluka, se kterým se rozešla holka a on říká ''Ale když já jsem se tak změnil...'' nebo to taky může být naopak. Podle mě je to neskutečná pitomost. Lidi se mezi sebou musí přijímat takový, jací jsou a ne se měnit podle vkusu druhého. Jestli prostě někomu někdo nesedí, tak ať mu nemotá hlavu a dá mu šanci najít si toho pravého. Život je krátký marnit ho s osobou, která chce, aby jste se změnili.

Každý má svůj příběh ať se týče vztahu milostného, přátelského, rodinného nebo úplně nějakého jiného. Někdy z nich máme tak zmatené myšlenky a ještě zmatenější srdce, že tomu sami nemůžeme uvěřit. Vztahy patří k životu a je to jeho veliká část! Jak jsem již výše zmiňovala, budu ráda za každý komentář, který s objeví na tohle téma pod tímto článek:)


Work is done, so have more fun!

20. december 2013 at 20:32 | Natt. |  journal
Božínku! Je to skvělí pocit, když si představím, že v pondělí nebudu muset vstávat do školy! Taky to tak cítíte? Během dní v tomto týdnu mi připadalo všechno nekonečné... Zápis do zeměpisu, čekání na autobus nebo čekání na učitelčino ''položte tužky, odevzdáváme'' s pocitem, že jsem tu písemku totálně podělala. Řekněme, že jsem se na to trochu vykašlala ale prostě uznejte, že před vánočními svátky by mohli dát pokoj. Upřímně závidím těm, co mají hodné kantory a nedusili je jako mě. Ani si neuvědomuji, jestli nám dali domácí úkoly. Jediné o čem vít, tak to o seminární práci do přírodopisu ale tak to je v pohodě. Přírodopis mi jde a je to můj oblíbený předmět:3 Pokusím se vám nějak vybarvit můj celí týden a nejbližší dny takže si uvařte čaj nebo kafe, doneste cukroví nebo nějakou dobrotu... Možná to bude na delší dobu:)

Sice mám menší okno, co bylo v pondělí ale to bude u více dnů... Vzpomenu si (y) Jako asi každý student, bych nejradši pondělí vymazala ze všedních dnů. Nicméně pondělí pro mě neznamená jenom utrpení po dvou dnech volna ve škole ale to, že mi v pět hodin odpoledne začíná doučování matematiky. Matematiku nenávidím ale doučování mě baví. Nejspíš to bude 26ti letou paní inženýrku, která mě doučí nejen matiku ale když potřebuju tak i chemii nebo češtinu. V pondělí měla narozeniny tak jsem ji obdarovala svíčkou a lakem na nehty protože mi je neustále chválí. Byla šťastná takže jsem i já byla ráda, že jsem se trefila. Nevím co bych bez ní dělala! Jo, abych nezapomněla... Byla jsem u zubaře. Jenom na preventivní kontrole. Odcházela jsem s úsměvem na tváři když řekl, že odchází do důchodu! Ach, boží pocit když si uvědomím, že ten protivnej dědula mi dá pokoj.

V úterý jsem šla do školy s pocitem, že se budeme učit jenom první dvě hodiny a pak až šestou. Ty první dvě jsem přežila a pak jsme šli na nějaké výchovný koncert který měl být o Osvobozeném divadle a divadle Semafor. Zpěváci byli z Prahy... No, byla to hrůza! Starší pán který to měl uvádět/dělat vypravěče neuměl artikulovat takže mu nešlo rozumět a navíc přeskakovat z jednoho tématu na druhé. Slečna s kudrnatými vlasy, která uměla pěkně zpívat zvolila šaty, které jí odkrývali úplně všechno a to není zrovna dobré, když téměř polovinu obecenstva tvoří nadržení pubertální chlapci. No a mladý muž, který vypadal vcelku sympaticky vyprávěl vtipy, kterým se nikdo nesmál. Dokonce i naše třídní učitelka řekla, že kdyby věděla jaké to bude tak tam nejdeme... Ale díky bohu za tři zabitý hodiny!!

Středa pro mě byl den flákání. Byla jsem vybrána na jeden projekt který probíhal na Tauferově střední veterinární škole. Bylo to fajn. Zase jsem se dozvěděla něco nového, zasmála se a dobře se najedla. Měřila jsem teplotu krutě roztomilému kůzlátku, držela poníka a v chemické pracovně jsem se dostala k věcem, které nejspíš nikdy neuvidím. Byla jsem strašně ráda, když nám řekli že se nebude nic pitvat a do pitevny si jenom zaneseme věci. Skákala jsem radostí do stropu!

Z čtvrtka si toho moc nepamatuju... Jenom to, že jsem byla sakra ráda, když jsem dojela domu a lehla si na postel. Nic podstatného se nestalo... Jo, vlastně se mi něják pokazil můj účet na notebooku takže jsem ho musela smazat a založit nový. Takže nemám nic. Všechny věci do photoshopu jsou fuč... Alespoň se o prízdninách nebudu nudit:)

No a dnes se to celkem dalo. Odpadla nám hodina na sedm, první a druhou jsme měli supla no a matika, angličtina a dvouhodinovka těláku se dala přežít. V tělocviku jsme vyhráli oba sety ve volejbalu takže jsem byla spokojená. Je to jeden z mála kolektivních sportů, které mi vcelku jdou a baví mě. Po škole jsem s bratrem a taťkou jela nakupovat dárky por sestřenku, bratránka, babičku, dědu a mamku... Máme vše pro všechny kromě babičky. To musíme ještě nějak dořešit. Byli jsme taky vyzvednout lístky na Hobbita který promítají v pondělí. Sice nevím, jak tam ty tři hodiny vydržím ale tak snad to bude dobré.

Na konec přidám ještě pár věci které se staly tento týden ale nevím ve který den :D
Mamka ví, že umím s grafikou... Tak mě poprosila, abych udělala pozvánku na boxerský vánoční večírek pro klub, kde bratr boxuje (pozvánka zde) No, byla spokojená takže jsem byla i já spokojená. Ovšem jsem nečekala, že druhý den mi oznámí, že si ženský z hospodářské komory přejí ode mě PFka... To se vyplatilo protože jsem od nich dostala dárkový balíček od Maybelline s lakem a řasenkou takže jsem z toho byla úplně happy.

Kdo ví, kdo má zítra svátek? No přece Natálie! A jak se jmenuju já? No přece Natálie!:D Z toho vyplývá co? Že mám svátek!:DD Trochu humoru na konec článku neuškodí no ne? Budeme nejspíš dělat předvánoční úklid a večer bych měla jít ven s jedním kamarádem a předat mu dárek k vánocům protože pak nebude čas. V neděli máme večírek, v pondělí jdu na toho Hobbita, v úterý je to jasný a středa-čtvrtek budu v Brně u babičky... Pak se uvidí:) Určitě se tady ještě objevím a popřeju šťastné a veselé. A jak jste vy prožívali poslední týden školy v roce 2013??


Christmas markets in Vienna.

15. december 2013 at 13:47 | Natt. |  moments of my life
Sliby, chyby. Z tohoto bych se měla ponaučit... Slibovala jsem vám deníček ve čtvrtek nebo v pátek ale něják z toho sešlo. Oba dva dny jsem měla na sedm takže jsem vstávala v 5:30 abych stihla autobus. No ještě, že je to už za mnou! A zároveň přede mnou poslední týden školy v roce 2013. Snad uplyne rychle... Ve středu jdeme znovu se školou na Tauferovu střední veterinární školy která pořádá nějaký projekt a ve čtvrtek do kina na nějaký výchovný film či co. Takže by se to dalo teoreticky přežít.

Ve středu odpoledně mi mamka řekla, že v sobotu pojedeme na vánoční trhy do Vídně. Byla jsem štěstím bez sebe! Byla to fakt nádhera když zapomenu na vstávání v 4:30 a návrat v 22:45 + neskutečnou bolest nohou a zad. Ve Vídni jsme byli okolo poledne takže tam ještě tolik lidí nebylo ale po třetí hodině odpoledně to bylo strašný. Ale přežila jsem, viděla jsem krásné město a vychutnávala vánoční náladu. Možná ti, co mě sledují na instagramu tak postřehli mé ranní spamování fotkami. Fotky dávám i sem protože neví, co bude z fotek ve foťáku. Uvidím a kdyžtak přidám.

Užijte si třetí adventní neděli!


Zleva: 1) Jahody v čokoládě které byly neskutečné dobré 2) Vídeň je plná architektonických skvostů 3) Kokosový punč 4) Chanel, obchod ve kterým si nikdy nic nekoupím 5) Lous Vuitton, další obchod, ve kterém si nic nikdy nekoupím 6) A v neposlední řadě Tiffany & Co, tam mě taky nikdy nikdo neuvidí 7) a 8) Další skvostné stavby/kostely ve Vídni 9) Stromy ozdobené sněhuláky, kytarami, srdíčky nebo obrovskými žaludy byly naprosto skvostné 10) Tak tak jsem nevykoupila tento stánek s bonbónky 11) Vídeň je nádherně vyzdobená. Tuhle fotku jsem ani neupravovala 12) No, Ježíšku já letos byla vážně moc hodná tak bych si přála mít doma všechny kousky z této výlohy ju?


winter.

11. december 2013 at 18:45 | Natt. |  themed pictures
Ještě než začnu... Strašně moc Vám chci poděkovat za pochvaly mého blogu. Ani nevíte, jak strašně moc to pro mě znamená! Jenom mě mrzí, že nemám moc času vám reagovat na komentáře a dívat se na vaše blogy... O víkendech/vánocích to vše napravím, slibuju. Ještě jednou moc děkuju! ♥

Přeji krásný středeční večer mí milí čtenáři:) Vůbec nemám ponětí, za problémy s blog.cz přestali nebo ne. Někdo říká že ano, někdo zase že ne. Takže mi nezbývá nic jiného, než doufat v to, že tento článek neuvidíte třeba až zítra nebo ho neuvidíte vůbec. Jinak jsem vyřízená! Dnes, zítra a v pátek je můj budík nastaven na 5:30 což mému metabolismu vůbec nesvědčí. Jsem jak robot kterýmu pomalu ale jistě docházejí baterky. Koho to ovšem zajímá že? Prostě to musím překousnout. Když jsem dnes ráno zjistila, že nám došla káva, myslela jsem že umřu!! Celí den mi třeštila hlava jak nikdy a od toho se většinou odvíjí i moje nálada no... Zítra nebo v pátek se ještě ozvu s deníčkem.

Ale už konečně ke článku! Jsem strašně ukecaná baba -,- Pro dnešek jsem se rozhodla pro takový jednodušší článek a to s obrázky z weheartit.com na téma zima. Nejdříve jsem chtěla i s vánoční tématikou ale to si ještě ponechám v zásobníku. Zima se bezpodmínečně hlásí o slovo a myslím, že snad v celé České republice i Slovensku již probíhá v plném proudu. Obrázky na téma jsem dlouho nepřidávala tak snad se budou líbit:)


#6 A picture of your hair style today.

8. december 2013 at 10:41 | Natt. |  30 question challenge
Můj vztek na blog.cz je doslova nepopsatelný! Nevím jak vy, ostatní blogeři ale mě to už vážně štve. Jo, chápu, že jednou za čas se nějaká ta chybka vyskytne ale mohli by to už zpravit... Včera jsem se byla podívat na jedné střední škole a to grafické v Brně. No, nejsem vůbec nadšená... Spíš jsem hodně zklamaná protože jsem od té školy čekala víc. Tudíž si musím hledat druhou střední školu o které nemám momentálně žádné představy. Už mi to leze na nervy... Ať je to za mnou!

Každopádně, dnes jsem se rozhodla přidat další článek do mého 30QCH s úkolem vyfotit můj dnešní účes. Je neděle, jsem líná takže dnes je v hlavní roli drdol. Jednoduchý a praktický. Nejsem moc expert na jakékoliv účesy takže i ve všední dny nosívám do školy drdol nebo obyčejné rozpuštěné vlasy. Sem tam si třeba přední vlasy sepnu sponkou dozadu ale to je vše. Co se týče mích vlasů, nikdy bych si je neobarvila! Maximálně na trošku tmavší hnědou ale ani to možná ne. Nejsem příznivce barvení vlasů, fakt že ne.

Na závěr bych Vám chtěla popřát pohodovou druhou adventní neděli:) Já ji strávím doma s mamčou a pejskem zahrabaná nejspíš v posteli s knihou nebo se sešitem literatury či dějepisu. Už ať jsou ty prázdniny...


i can't belive it... my blog? what?

6. december 2013 at 18:06 | Natt. |  some news
Ahoj všem!! Představte si ten okamžik... Je pátek večer a vy chcete přidat nějaký ten článek na blog. Kliknete na ''správa blogu'' a ničeho si nevšimnete. Pak si rozkliknete v druhém panelu váš blog a podíváte se na návštěvnost, jen tak ze zvyku. Najednou vidíte přes 100 lidí za den bylo na vašem blogu. Hned mi bliklo v hlavě ''Něco je špatně''. Podívám se zpátky na hlavní stránku blog.cz a oči zaostří na ''blog dne''... A co vidím... Malí obdélníček patřící dnu pátek a v něm náhled mého blogu!

Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, že by můj blog byl jednoho dne ''blog dne''. Jsem strašně mile překvapena!! Dnešek pro mě byl celkem náročný takže tohle je strašně milé překvapení takhle na večer. Nicméně, chtěla bych poděkovat těm, co klikli na ten obdélníček s mím blogem a mrkli se sem. Strašně mi to zlepšilo náladu a všem přeji, aby se váš blog/blogy taky dostali na tohle místo:) Krásný začátek víkendu pro mou maličkost!


Co mě ale strašně štve tak to, že se mi u článků neukazují nové komentáře -,- U to mě fakt štve... Na jednu stranu mi blog.cz náladu zlepšil, ale trochu si to pokazil no ne?


no boys. no love. just fun and me.

4. december 2013 at 15:25 | Natt. |  journal
Hi guys! Myslím, že je načase přidat nějaký ten výcuc z mého života. V posledních dnech mám fakt velkou chuť psát a přidávat něco na blog. Fakt mám v hlavě hodně témat, které bych chtěla předělat do psané formy a podělit se o ně s vámi:) Co mě ale štve, tak to bloglovin. Nejdříve mi nechtěl přidávat články a teď mi nejde vůbec. Co víc si přát fakt! Nemám ponětí, ším by to mohlo být ale štve mě to. Můj blog na bloglovinu jako takový tam najdete ale nejsou tam poslední články... A když jsem smazala svůj účet a založila nový, následovně chtěla přidat můj blog tak to prostě nejde. Takže se budu muset nejspíš smířit s tím, že nebudu mít bloglovin no. Grr štve mě to (Edit: UŽ MI JDE!!)... Jinak co říkáte na zimní vzhled bolgu? Mě se líbí i když jsem se trochu víc inspirovala agnes.

No ale zpět k mému nudnému, málokdy zábavnému životu. Mám se fajn. Fakt že jo! Čtvrtletky jsem zvládla. Se známkami jsem spokojená až na jednu trojku a to z chemie. Tu mrchu musím prostě opravit. Nechci si zkazit průměr i když to nebude vůbec lehké. Minulou středu jsme se byli podívat na Tauferově střední veterinární škole u nás v Kroměříži. Bylo to fajn i když pohled na to, jak pitvají malé prasátka jsem vážně nevydržela a z pitevny jsem vyletěla rychlostí blesku! Navíc ten smrad, fuj! Obdivuju studenty této školy, fakt že jo (y) Půjdeme tam ještě dvakrát tak se vcelku těším co dalšího nám ukážou.

Tento víkend jsem měla nabitý. Ráno v sedm jsem s mamkou a bratrem jela na zápas což znamená strávení celého dne v blízkosti fakt pěkných kluků:3 Užívám si vždy té pozornosti, kterou mi věnují. Ne že bych byla nějaká extra pěkná ale myslím, že už jenom z toho principu, že v tělocvičně ve které je cca 90 kluků jsou asi 4 holky tak je zaujmu. Ale bylo to vážně fajn. Zase jsem poznala někoho nového a nejspíš budu jezdit častěji. Vrátili jsme se okolo čtvrté a já byla asi hodinu doma a pak jsem jela do města za jedním dotyčným ven. Řekněme, že jsem si ujasnila hodně věcí a hlavně to, že nemá cenu mít kluka teď, když se musím učit jako blbá. Navíc, není nikdo kdo by o mě stál takže...

No a mé plány na zbytek měsíce... Tento pátek jdeme s našima na den otevřených dveří na střední školu Hotelovou a Služeb v Kroměříži a v sobotu na Grafickou/Polygrafickou střední školu do Brna. Mám z toho trochu strach ale víc se asi těším. Následující víkend v sobotu má bratr zápas v Brně takže tam pojedu taky... No a ten další je 21.12 a má svátek no kdo? Přece Natálie! To jsem já (y) Navíc je před stávkami takže pojedeme k babičce která bydlí v Brně. Hah, dalo by se to nazvat ''Jak Natt strávila 3 víkendy v Brně''. Ale jsem ráda, že mám plány a vím, že se nebudu zaručeně nudit.

Páni... Zapomněla bych zmínit to, že nám začal poslední měsíc roku 2013 a to prosinec (překvapivě). Už máte nakoupené dárečky pro své miláčky? Já teda ne... V neděli jsme provedli první část předvánočního úklidu ale furt je ještě co dávat do pořádku. Jenom se modlím, aby ty tři týdny ve škole utekli co možná nejrychleji. Psali jste už dopis Ježíškovi?