don't foreget to fall in love with yourself first.

25. january 2014 at 11:43 | Natt. |  themed articles.
POZOR: Toxické žvásty 14ti leté holky. Berte to s rezervou...

Zatím co spousta bloggerů pojme tohle téma tak, že budou psát o tom, jak se dvě osoby do sebe zamilují a jak to může být těžké a někdy zase ůžasné, tak já budu psát o něčem trochu jiném. O jedné osobě, kterou by měl mít každý alespoň trochu rád. Sám sebe.

Přísloví ''Nikdo není dokonalý,, má určitě něco do sebe. To nepopírám ale občas mi připadá, že lidi ho používají až moc k tomu, aby se shazovali nebo se vymlouvali na něco, co pokazili a dělají z toho světovou tragédii. Co je ale jasné tak to, že nikdo nemá rád takové ty typy lidí, co si myslí že jsou nejdokonalejší a že pobrali všechnu moudrost světa. Takové lidi nemá nikdo rád a nikdo by takový nechtěl být. Proto si radši všichni hromadně říkáme, jak jsme moc tlustí, moc štíhlí, moc velcí, moc malí a další věcí. Bereme to jako očkovaní před velkým egem a sebevědomím.

Všeobecně je ale známe, že všeho moc škodí a čím méně, tím lépe. Jo, jasně ale shazovat se až do konce smrti a pořád na sobě hledat nějaké chyby? To jako fakt? Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik času tímto promarníte?

Každý se narodil tak, jak mu osud dopřál. Jsou případy, kdy se prostě narodíte s vadou, která vám zůstane celí život ale nenapadlo vás, z vašich nedostatků udělat vaši přednost? pořád jste na živu. Dýcháte stejný vzduch jako ostatní. Uvědomte si, že každý nemá tu možnost. Vady od narození jsou jedna věc. Ta horší bych řekla... Ovšem úplně banálními problémi jsou, když si někdo řekne, že má moc odstáté uši, velký nos, široké boky atd atd. Mohla bych pokračovat do nekonečna!

A když ne přednost, tak na sobě najít nějkou dobrou vlastnost která převyšuje tu špatnou? Hledání záporných věcí nejen na sobě je lehčí, než hledat ta pozitiva. To je dokázané. Ale věřte, že ta námaha najít na sobě něco dobrého bude stát za to. Hodně lidí nemá ponětí, jak důležité je milovat sám sebe. Vytvořit si k sobě sebeůctu. Přijmout se takový, jaký jste. Nemyslet jenom na ostatní ale taky sám na sebe. A ne, tohle není sobecké. Většina jsme teď ještě v pubertě (je mi 14), kdy se prostě zabíváme spíše svím vzhledem než svím vnitrem a tím, co by pro nás mohlo být přínosné do budoucna.

Sebevědomí je důležité. Bez něho budete pořád váhat a rozmýšlet se, jestli to bude dobře nebo ne. Co to třeba risknout? Když je to povede, super! Když ne, prostě to zkoušet znovu a zvonu. Nemarnit drahocený čas nad tím, co nám chybí a co přebývá ale prostě se mít rád takový, jací jste. Lidskost je krásná, dokonalost je nudná;)

Jenom doufám, že si teď o mě nebudete myslet, jak jsem strašně namyšlená a až moc sebevědomá.
 


Poll

You are beautiful!:3:)

Thanks! ♥

Comments

1 The Anxious One The Anxious One | Web | 25. january 2014 at 12:18 | React

Súhlasím, a vôbec si nemyslím, že si namyslená. Najhoršie je, že keď sa niekto zhadzuje, nemá rád samého seba a ešte sa aj nejako poškodzuje (sebapoškodzovanie), tak je to ok, ale keď sa niekto má rád taký aký je a otvorene o tom hovorí, je namyslený egoista. Je veľký rozdiel medzi rešpektovaním samého seba a namyslenosťou. Verím, že mnohí tvoji čitatelia potrebovali počuť niečo takéto (čo si napísala v článku) a sami sa zamyslia nad tým všetkým, pretože to stojí za to. Nikto nie je sám so sebou spokojný, nikto nie je dokonalý a to je v poriadku. Keby sme si sami o sebe vždy mysleli akí sme úžasní a ako na nás už netreba nič zlepšovať, nebola by žiadna evolúcia. Nikto by nemal pocit zlepšovať sa v určitých oblastiach a my ako ľudstvo by sme boli ukrátení o mnohé významné osobnosti a tiež vynálezy, ktoré používame každý deň.
Inak ďakujem za pekný komentár na blogu, vôbec som neočakávala, že by sa vôbec niekto ráčil napísať niečo, keďže som len včera s blogom začala (avšak blogujem už asi 4-5 rokov)! :D A som rada, že sa ti môj blog páči, pravdepodobne ešte prejde nejakými zmenami ako to, že pridám menu atď., ale mne sa zas páči veľmi ten tvoj a aj spôsob akým píšeš a všetko. :) Určite máš od teraz nového pravidelného čitateľa. :)

2 Ann~e Ann~e | Web | 25. january 2014 at 12:18 | React

V mnohých ohledech souhlasím, přesto. Necítím se být krásná, necítím se být ošklivá. Jen jsou chvíle a okamžiky, kdy pláču, cítím se být hloupou a méněcennou. Není to tak, že bych si chtěla jen stěžovat. Jsou chvíle, kdy si dokáži... věřit, ale ne zrovna, když je to třeba.

Je ale jasné, že by měl člověk sám sebe mít rád a měl by důvěřovat sobě a svým schopnostem.

3 The Anxious One The Anxious One | Web | 25. january 2014 at 12:23 | React

Oh, teraz som si všimla, že som v tvojich darlings. :O :O :O Ďakujem. Ďalší dôvod založiť si menu! Aby som ti to oplatila! :D

4 Feelingroovy Feelingroovy | Email | Web | 25. january 2014 at 12:38 | React

Tak článek pěkný-na 14ti letou holku hluboké zamyšlení...ty pravopisné chybičky to trochu kazily, ale co, nejsme ve škole...Jinak dost lidí z těch, co říkají, že jsou tlustí, tencí, vysocí, hloupí, oškliví a pod...to vlastně říkají jen kvůli tomu, aby jim ostatní jejich tvrzení vyvraceli a tím je utvrzovali v tom, jací jsou ve skutečnosti úžasní...znám to, pár takových lidí s falešným nízkým sebevědomím jsem potkala a ve skutečnosti jejich ego dosahovalo výše Mt. Everestu...:) ale jak říkám-moc pěkný článek

5 Terka Terka | Email | Web | 25. january 2014 at 13:06 | React

Jo, to je pravda, s tvým článkem naprosto souhlasím a od holky, co má 14 let, je to opravdu moc dobrý článek :) sama bych nic takového ve svých (naivních) čtrnácti asi nevyplodila, takže máš určitě můj obdiv za to, jak ses zamyslela :-) a co se týče chybek, kdo je v tvém věku nedělal? To se časem dopiluje :-)

Sama na sobě hledám chyby, nechci být namyšlená a ani nemohu být, protože jsem za těch osmnáct (za chvíli devatenáct) let udělala poměrně dost blbostí za které se stydím a některé si ani nedokážu odpustit.. ale třeba se mi to jednou povede :-)

6 Annie. Annie. | Web | 25. january 2014 at 21:25 | React

Páni! Je ti možná 14, ale psát umíš skvěle a rozumu si pobrala možná víc než já.. Tvůj článek mě donutil zamyslet se a musím uznat, že jsi mi vyrazila dech, tím cos napsala.. Máš naprostou pravdu!!! My se neumíme dívat na svoje přednosti, nebo je na sobě najít.. my hledáme jen chyby... ale těch tu bude vždycky dost, každý je má... ale co takhle hledat na sobě to pěkné? A když nic nevidíme, tak to prostě pěkné uděláme... Můžeme přece z křivýho nosu udělat pěkný nos.. když budeme chtít, začneme milovat i svoje nedostatky a chyby...!!! :3 Děkuji ti za tenhle článek!!!! :)

7 Miriam M. Miriam M. | Web | 25. january 2014 at 21:29 | React

Toxické žvásty? To bych neřekla. A nenapsat, že je ti čtrnáct, z článku to nepoznám. Zajímavě, originálně a moudře pojaté téma týdne!

8 Clara Clara | Web | 26. january 2014 at 13:14 | React

Naprosto s tebou souhlasím, jako bys na svůj blog psala moje myšlenky! :)
Konečně to někdo "řekl" nahlas ;-)

9 Claire Drayen. Claire Drayen. | Web | 28. january 2014 at 19:18 | React

Poslední řádek článku - nechápu, proč by si to měl někdo po tomhle článku myslet, napsala jsi to celé absolutně pravdivě.
"Lidskost je krásná, dokonalost je nudná" to je perfektní.
Ve všem souhlasím. Všichni mají ohromnou tendenci na sobě hledat chyby, protože s těmi přednostmi jsou spokojeni, a tak je hrozně zanedbávají, což je špatně, měli by si jich spíš vážit, ne je brát jako samozřejmost.
Chápu, že někdo to má prostě těžké a někdo naopak lehčí, jak se vzhledem, tak s vlastnostmi a nikdy se asi úplně nenaučíme neporovnávat se s druhými a podobně, ale o to víc by měli ti, co to mají těžší, prokázat sílu a postavit se všem idiotům, kteří proti nim mají kecy.

Jo a moc děkuju za tu stránku, kouknu na ní :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama