February 2014

addicted to you.

25. february 2014 at 17:15 | Natt. |  journal
Jo, pořád žiju. Jste rádi co?
Jedenáct dní jsem nic nepřidala a nejsem na to vůbec hrdá. Nevím čím to bylo, ale minulý týden byl tak vyčerpávající, že psaní na blog bylo tou poslední věcí na kterou jsem měla čas. Navíc jsem neměla nápady o čem psát. Snad se to trochu spraví. Příští týden máme jarní prázdniny tudíž bych se tu měla objevovat častěji. Taky jsem změnila design a jsem s ním spokojená. Ještě možná něco doladím a trochu upravím ale líbí se mi to. Nemáte zdání, jak se musím namáhat, abych dala dohromady tento článek. Asi jsem vyšla ze cviku. No zpět k mému životu...

Jak jsem již zmínila, minulý týden byl hektický. Možná tím, že jsem psala zkušební SCIO testy a více méně jsem je podělala a taky možná proto, že jsem v podvědomí měla zafixovaný sobotní školní ples kde jsem měla pomáhat.

Ty SCIO testy jsem prostě podcenila a to neskutečným způsobem. Z toho vyplývá, že jarní prázdniny využiju pro přípravu na tenhle typ přijímaček, který je pouze u nás ve zlínském kraji. Fuck! Co se plesu týče, bylo to super! Měla jsem za úkol přivítat lidi a kontrolovat jim místenky což bylo v pohodě. Navíc, když se seznámíte se sympatickým číšníkem, který studuje na stejné škole kam se hlásíte i vy a začnete si povídat, večer utíká jako voda. Bylo to prostě za všech okolností fajn. Ale přiznávám, že jsem se některým učitelům dnes smála když jsem si vzpomněla, jak trsali na parketu.

K chystání na ples jsem přidala i přebarvení mích vlasů. No, líbím se sama sobě. Určitě je to lepší, než to, co jsem měla před tím. Už nikdy nepůjdu do mahagonové barvy! Momentálně mám vlasy dost tmavé ale zas to není černá. Prostě něco mezi a líbí se mi to. V neděli jsem byla s taťkou v kině na českém filmu Colette, který je nominovaný na Českého lva. Líbilo se mi to, ale podstatné nedostatky tam byly. Určitě přidám recenzi.

No, tento týden taky vlastně není moc odpočinkový. Zítra večer jdu s mamkou na vernisáž jednoho jejího kamaráda, který fotí modelky jako je Taťána Kuchařová a další takže se moc těším. To, že se můžu vyfiknout je třešnička na dortu samozřejmě. Ve čtvrtek mám odpoledne dlouho doučování a v pátek musím zanést přihlášky na školu a potom jsi jdeme sednou s jednou známou, která čeká miminko. A ještě vlastně čtvrtek-pátek máme jako deváté ročníky na naší škole projekt Holocaust takže se učit nebudeme ale nějaké ty vědomosti se po nás chtít nejspíš budou. Víkend bude snad prázdný abych se dospala a přes týden naopak neprospala celé dny, když budeme mít volno. Přiznávám, minimálně tři týdny jsem nesáhla po Hunger games, které mám rozečtené a strašně mě to štve. Musím si udělat čas a opět se do toho ponořit. Tento článek utnu tím, že kdyby jste na mě měli nějaké dotazy, tak se mě můžete klidně zeptat. Uvítám každý smysluplný dotaz. Mějte se krásně a užívejte toho božího počasíčka:)

photography by me | random set | #001

14. february 2014 at 21:19 | Natt. |  photography by me
Nevím co psát. Nemám žádné nápady. Naprosté prázdno ohledně námětů ke článkům.
Hah mohla bych tomu říkat syndrom tří N. A asi tomu tak říkat i budu. Většinou, když bývám nemocná tak mě alespoň něco napadne ale teď ne. Od úterka se válím doma s rýmou, kašlem a bolestí v krku. Nevím proč ale ani číst se mi nechce takže knihu Hunger games jsem jenom tak vytáhla abych ji měla na pár fotkách. Ježiš já jsem fakt strašná. Prostě jenom ležím, poslouchám The NBHD a dívám se na Hellcats (nikdy bych neřekla, že se na tohle budu dívat) kde každé holce v tomto seriálu závidím její postavu. Taky mě to ale tlačí do toho, abych zase se sebou začala něco dělat. Jsem na tom už fakt špatně... Nedosáhnu si pomalu ani na špičky prstů na noze což je dost špatné. Zítra se to budu snažit dát do pořádku.

No... Když už nevím co psát, tak jsem vyhrabala pár fotek, které bych sem mohla dát a alespoň něčím to tady oživit. Je to prostě taková směska rádoby ''uměleckých'' snímků které jsem vyfotila jenom tak z nudy. Některé jsou z dneška, některé jsou starší. Musím někde načerpat inspiraci ke psaní článků, hned!


the neighbourhood.

12. february 2014 at 18:05 | Natt. |  my current passions
Tento článek jsem ještě včera neměla v úmyslu psát. Pak mi ale můj rádoby ,,spisovatelský pud'' řekl, že bych se o této skupině měla zmínit protože mi její songy tak neskutečně zvedly náladu i přes to, že na někoho můžou působit depresivně. Je řeč o skupině The Neighbourhood. Já si je totálně zamilovala! Hned během poslechu jejich první písničky. Když dozněl poslední takt písničky Swether Weather, nedalo mi to a já klikla na další song v pravém sloupečku na youtube.com.


Normálně se mi nestává, že by se mi líbila i druhá, třetí, čtvrtá písnička a nakonec celé jejích poslední album I Love You. Potom následovalo googlování. Dozvěděla jsem se, že pocházejí z Ameriky (překvapivě) a jejich písničky se řadí do žánru alternativní rock. Nu a po googlování jsem navšítivla jejích webovky ze kterých jsem se dostala na facebook, twitter, tumbrl a pak zvlášť si vyhledala instagram a facebook Jessiho Rutherforda. Nevím proč ale něco se mi na něm strašně líbí. Možná jeho tetování, možná jeho styl a možná taky to, jak dokáže každou jejich písničku udělat originální.


Momentálně mě nejvíc ohromila písnička Afraid. Ta melodye, beaty, text, jeho hlas... Prostě poslouchala bych ji pořád dokola což v podstatě dělám. Možná se někomu nebude líbit videoklip protože Jasse je tam nahý ale mě se to k tomu prostě hodí. Ten videoklip má nápad a styl. Jako teď mě napadá, že o Miley, který se houpala nahá na demoliční kouly se taky mluvilo ale on tady v podstatě jenom sedí a navíc to vypadá alespoň trochu jako umění. Můj názor. Dám Vám sem pár mích oblíbených písniček a určitě tuhle skupinu doporučuji. Jestli ji neznáte a chcete něco nového, myslím, že THE NBHD jsou pro tohle přímo stvoření:)

maybe i'm done, maybe i'm not.

11. february 2014 at 17:47 | Natt. |  some news
Asi jste jsi už všimli, že nový vzhled tu už je. Taky jsem upravila rozcestníky, rubriky a podobně. Ovšem jestli je tohle konečná verze, to vážně nevím. V něčem mi tento design vyhovuje, a v něčem zase ne. Například v tom, že jsem udělala moc širokou stránku a nevypadá to moc dobře. Taky jsem si myslela, že se obejdu bez menu ale neskutečně mi teď chybí. No, uvidím jestli si na to zvyknu nebo do konce týdne udělám nový vzhled.

Jenom aby vám nebylo divné, že mám tolik času na starání se o blog... Jsem zase nemocná. Tyden jsem vydržela ve škole a teď mě bratr nakazil takže odedneška ležím doma s rýmou, kašlem a bolestí v krku. V pátek už ale musím do školy protože píšeme zkušební SCIO testy z matematiky a chci vědět, jak na tom jsem. Co mě ale vytáčí když jsem doma přes týden tak to, že nejsou žádné nové díly mích oblíbených seriálů. V poslední době si uvědomuju, jak podstatné pro mě jsou a že jsem na nich absolutně závislá. Asi se budu dívat na starší díly nebo já nevím prostě:D

Nicméně do páteku tu nejspíš přibudou nějaké články. Tak něják vím, o čem bych chtěla psát tak snad to půjde. Když jsem si dneska četla nějaké moje starší články, tak jsem zjistila, že je to jeden velkej shit a vůbec se mi to nelíbí. Mazat je nebudu ale... Podle mě málo kdy moje články majé hlavu a patu. Je to celé takové rozházené. Měla bych to brát zodpovědněji.

To že je v pátek Valentýn něják neřeším jelikož nemám žádného boyfrienda a když jsem nemocná, tak ani s kámoškou nikam nejspíš nepůjdeme jako správné forever alone girls. Vidím to na filmy, čokoládu a čokoládu. Jaké máte plány vy?

#8 Five favourite quotes.

4. february 2014 at 17:23 | Natt. |  30 question challenge
Omlouvám se, že jsem přes volný pátek, sobotu a dokonce i neděli nic nepřidala ale nebyla chuť něco psát. V pátek jsem se byla dopoledne stříhat a večer jsem se i obarvila. No, vypadám trochu jak liška ale nevadá mi to. Změna to určitě je takže jsem spokojená. V sobotu jsem si byla zabruslit s kamarádkou, abych pořád jenom neseděla na zadku no a v něděli jsem se učila. Jo, sice je po pololetí ale pořád se učím ale už to není tak stresující... Když se naučím, tak se naučím no a když ne tak mě to něják netíží.

Dnes jsem se rozhodla pokračovat v 30QCH a tentokrát se to bude týkat mích pěti oblíbených citátů. Bylo fakt těžké ze všech vybrat pět nejoblíbenějších. Jinak strašně jsem si v poslední době oblíbila za text vkládat prachobyčejné textury:3 Nevím proč ale strašně se mi to líbí.

První citát jste určitě mohli zaznamenat v jednom nedávném článku. ''Don't foregot to fall in love with yourself first'' si překládám něco jako v tom smyslu, že by se člověk měl jako první zamilovat sám do sebe. Mít se rád takový jaký je a až pak se zaobírat jinými. Pro mě je tohle důležité v tom, abych si uvědomila jaká vlastně jsem.

Druhý citát ''You know my name, not my story'' jste určitě každý někdy slyšeli nebo si ho četli. Podle mě je známí proto, že je velice výstižný. Lidi se podívají na osobu a už ji soudí. Při tom neví, co prožívá nebo co si prožila. Proto se snažím na lidi nejdříve dívat neutrálně a potom, až je lépe poznám si udělám vlastní obrázek.

Třetí citát ''You can't start next chapter of your life if you keep re-reading the last one'' jsem objevila teprve nedávno. Přesněji po tom, co mi jedna osoba rozdrtila srdce. Asi jako každá slečna jsem strávila pár nocí s mokrým polštářem od slz ale pak přišel moment, kdy jsem si musela říct, že je čas se posunout dál. Začít psát další část života a nestát pořád na stejném místě.

Čtvrtý citát ''Think like proto. Always positive'' je víc než výstižný. Být pozitivní za každé okolnosti je to nejdůležitější. Teda alespoň pro mě... Když na všem vidíte tu špatnou stránku, nikdy nemůžete být šťastní. Někdy je těžké najít alespoň trošku pozitivní věcičku ale vždy tam je.

No a poslední pátý citát ''Happy girls are the prettiest'' jste už taky možná slyšeli. Možná se vám budu zdát jako nechutně pozitivně myslící osoba ale já taková prostě jsem. Smíchu se nemůžu zbavit a je mi jedno jestli to někdy přeháním nebo ne. Když už nevypadám jako Megan Fox, tak se alespoň řechtám jako kůň:D

Málem bych zapomněla... 22. února jdu na ples! Nechce se mi tam, ale kamarád mě požádal, jestli bych to tam s ním nepřetrpěla. Takže započne hon na plesové šaty a ostatní nezbytné věcičky (y) Držte mi palce!