dear originality, where are you?

8. march 2014 at 21:09 | Natt. |  my toxic feelings
Už kdysi jsem chtěla napsat článek na tohle téma ale nakonec z toho sešlo. Teď jsem ale tak naštvaná, že to ze sebe musím prostě dostat ven a chci, aby jste si tohle přečetli i Vy.

Podle mě, originalita na blozích (snad to skloňuji dobře ale asi ne) pomalu ale jistě vymírá. V posledních dnech mám štěstí narážet na blogy, jejichž admini naprosto perfektně okopírovali můj design. Lidi proč sakra? Nenapadne vás uvažovat nad tím, jak se bude cítit člověk, který přišel s něčím, co nikde ještě nebylo? Nevymlouvejte se na inspiraci prosím. Jestli nerozeznáte rozdíl mezi inspirací a kopírováním, tak si to najděte ve slovníku českého jazyka nebo na Wikipedii nebo já nevím kde! Jo, přiznávám, že když jsem začínala s grafikou taky jsem zrovna nebyla moc originální ale pak mi došlo, že je lepší vymyslet si něco sama než dělat stejné věci jako ostatní. A nebo když už se od někoho ''inspiruji'', tak někde uvedu alespoň stupidní odkaz na jeho blog. Je to tak moc? Napsat že jste se ''inspirovali'' od někoho, i když jste v podstatě změnili jenom obrázky?

Lidi jsou nejspíš líní zapojit mozkové buňky a zkusit něco vymyslet... Radši si dají tu námahu okopírovat něčí výtvor, se kterým se někdo dělal klidně i víc než hodinu. Řeknu vám, že ale prostě nikdy nemůžete mít dobrý pocit z toho, co okopírujete. Nikdy nemlže být takový, jako když si prostě hrajete v photoshopu a nakonec je z toho něco, co se vám líbí. A jestli si myslíte že ten pocit znáte, tak jste normální zrůdy. Omlouvám se, ale takhle to prostě cítím...

Tohle byl můj hlavní důvod, vypadnout z blog.cz a založit si blog někde jinde. Bohužel, nebo bohu dík nedokážu tento blog opustit. Mám to tu ráda, miluju lidi kteří sem pravidelně chodí a dělají mě šťastnou tím, že mi zdělí jejich názor. Tento blog by mi nehorázně chyběl takže to prostě budu muset prozatím skousnout a přenést se přes to. Problém je ten, že se bojím vymyslet něco nového protože vím, že by to zase někdo okopíroval. A samozřejmě, tohle není jenom můj problém. Znám hodně nadaných blogerek, které se s tímto potýkají. Jaké máte zkušenosti Vy?
 


Poll

You are beautiful!:3:)

Thanks! ♥

Comments

1 Alexandra Alexandra | Web | 8. march 2014 at 21:17 | React

mam skusenosti s tym, že sice mi nekopirovala holka design ale nadpisy článkov a články písala úplne podobné ako ja. a nie je to príjemné.
musím ti ale povedať že tvoj design je bez chybný a že sa ľudom čo ho kopírujú nedivím (aj ked je to trápne)

2 neweresth neweresth | Web | 8. march 2014 at 21:33 | React

Kočko, tohle zamrzí. Originalita je opravdu darem z hůry, ale ostatní to nedokáží pochopit, minimálně Ti, co to zkopírují. Většina si ani neuvědomí, co vlastně dělají. Jedna kazí iluze originálním blogerům, které políbila múza a pak jsou dalším krokem ke kterému podobnému, jelikož lidí je tady jako myší. Obdivuju tvůj přístup, že se přes to dokážeš takhle přenést, když něco chceš prostě za tím jdeš. To se cení. Ano, je to těžké být originální. Tak já přeji novou inspiraci, která vytře všem zraky a chvíli slávy ve vlastní prospěch. Určitě to oceníš. Já jsem osobně na podobný design jako máš ty nenarazila. Možná mám štěstí. Určitě se netrap a hlavu vzhůru. Je to taková menší virtualita.

3 Michaela. Michaela. | Web | 9. march 2014 at 8:36 | React

Nemám tohle ráda a z nám to. Já volím na blog něco hodně jednoduchého, za prvé mě to nebavím se stím piplat a za druhé se mi to mnohdy líbí víc než vypracované vzhledy. Ovšem i přesto, když jsem několikrát zveřejnila článek o změně vzhledu blogu, komentáře typu 'to je krásný, v jednoduchosti je krása'.. a podobně opravdu dokázali potěšit, ale když jsem blog té osoby otevřela po několika dnech, myslela jsem si že otevírám svůj blog stále dokola. Snad všechno stejný. Jednou se mi stalo, že to okopírovali do posledního detailu. Fakt tohle nemusim. Myslím, že každý má v hlavě aspon malinký místečku na vymýšlení svých nápadu. Ááá, tohle dokáže naštvat.

4 tahalaumpra tahalaumpra | Web | 9. march 2014 at 10:56 | React

My sme sa o tom už bavili a je dobre, že si svoj názor vyjadrila aj tu pretože je to vážne strašné... Ja už som na blogu nemohla sráviť ani minútu, lebo všetko sa mi tak strašné zplývalo, všetko bolo rovnaké, pretože sa každý inšpiroval každým, snáď nájdem inšpiráciu niekde inde a snáď sa tým ty prenesieš, dúfam, že to bude v poriadku a ty vieš, že aj keby si odišla niekde inde, bude to skvelé miesto a kvôli ľuďom, ktorí to budú navštevovať sa začnem cítim lepšie, viem, že je ťažké niečo opúšťať, ale stále to musíš brať ako krok vpred, spoznanie niečoho nového, naučenie a spoznanie aj nových ľudí, každopádne prajem len všetko dobré ♥

5 Susane S. Susane S. | Web | 9. march 2014 at 11:24 | React

Naprosto s tebou souhlasím a uplně vím jaké to je když vidíš někde na blogu napodobeninu tvého designu, můj design má taky jedna holka. Já sice nemám úplně veledílo, ale prostě byl to můj nápad a nikde jsem ho neviděla. :-D :-)

6 Molly Molly | Web | 9. march 2014 at 12:41 | React

Mě se tohle stalo už několikrát. Dřív jsem na to reagovala tím, že jsem dotyčné napsala komentář, ale teď to řeším tak, že jdu vymýšlet jiný. Sice mě to fakt štve a věčně vymýšlet co se vzhledem blogu je fakt únavné a dost časově náročné. Určitě neodcházej, bez tvých článků bych umřela! :) Souhlasím s tvým názorem.

7 the lizz. the lizz. | Web | 9. march 2014 at 17:22 | React

divíš se, že tě kopírují, když máš naprosto luxusní designy?:O :D
ale taky by mě to štvalo, stávalo se mi to kdysi často, ale naučila jsem se to neřešit, je to zbytečné:D třeba časem lidi pochopí, že kopírování není vubec fajn:D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama