Movie | Colette

5. march 2014 at 19:53 | Natt. |  movies reviews
Název: Colette
Žánr: Drama / Historický / Romantický / Válečný | Rok: 2013
Režie: Milan Cieslar
Scénář: Arnošt Lustig, Milan Cieslar
Hlavní role: Clémence Thioly, Jiří Mádl, Ondřej Vetchý...| CSFD
Popis: Milostný příběh zajatců Viliho (Jiří Mádl) a krásné belgické židovky Colette (Clémence Thioly) vypráví o osudu tajné lásky v prostředí hrůzy a smrti, o tenké hranici mezi dobrem a zlem a pravdou a lží.. V osvětimském koncentračním táboře se před námi odhaluje nelítostný svět každodenního boje o přežití. Vládne tu přísná hierarchie i mezi samotnými vězni. Obchoduje se se vším, co může zachránit život, nebo alespoň na chvíli oddálit smrt. Židovka Colette přijíždí do Osvětimi transportem z Belgie. Vězeň Vili jí poradí, co má říci při selekci, a tím ji zachrání před smrtí v plynové komoře. Colettiny krásy si brzy všimne fanatický důstojník SS Weisacker (Eric Bouwer) a zaměstná ji ve své dílně. Nezadržitelně propadá jejímu kouzlu a zároveň se opájí krutostí a mocí nad životem a smrtí rasově méněcenné bytosti. Navzdory každodennímu utrpení se Vili a Colette sbližují. Jejich láska jim dodává sílu snášet peklo koncentračního tábora. V zoufalém boji o život společně naplánují riskantní útěk...

Můj názor: Na tomto filmu jsem byla cca před dvěma týdny, ne-li déle takže doufám, že si vzpomenu na všechno. Ale hned na začátek řeku, že jsem nečekala žádný zázrak už jenom proto, že je to český film. Neříkám, že naše všechny filmy jsou špatný ale řekněme, že to zase není až taková sláva. Když jsem si tento film vyhledala na CSFD a podívala se na obsazení, překvapilo mě, že druhou hlavní roli má Mádl. Českej pořízek, který pro mě vždy bude ten blázen z Rafťáků, Snowboarďáků a dalších bláznivých filmů. Ale tak, řekla jsem si, že mě třeba překvapí. Jakože točit film z druhé světové války a rovnou z koncentračního táboru není podle mě žádná sranda. Drsných scén tam bylo dost a prostředí bylo taky dobré. Kostýmy, kulisy/prostředí, efekty, SSáci... Dobrá práce. Co mě ale na filmu štvalo už od samotného začátku byl dabing. Oni natočí český film, se zahraničními herci a dabují tam herce, který hraje na Nově v Ulici hlasem Jiřího Bartošky. No tak to mě dostalo... Tohle se mi fakt moc nelíbilo.

Co mě až tak moc neohromilo byl děj. Jako, asi mě pořádně nic nikdy v českém filmu nepřekvapí. Co mi ale bylo už od začátku jasné tak to, že to bude mít happy end. A mělo. Co mi tak nějak hlava nebrala bylo zamilování těch dvou, Viliho a Colette. Zachránil jí sice život na rampě tím, že jí poradil, co má říct aby nešla rovnou do plynové komory ale že se do sebe hned během dvaceti sekund zamilují... To bylo vcelku přehnané. Taky jsem čekala, že se tam objeví někdo, kdo jim jejich románek bude narušovat. V tomto případě to byl důstojník SS Weisacker, který Colette nutil do pohlavního styku. Oba byly v Kanadě, kde třídili věci lidí z transportů takže nedělali to nejhorší v táboře. Bylo to přísné, ale pořád to nebylo tak hrozné. Oba samozřejmě koncentrační tábor přežili. No a pak shledání po X letech v situaci, kdy si syn Viliho bere dceru Colette. Colette má jiné jméno takže Vili netuší, že je to ona a pak ji pozná podle jizev na ruce které si způsobila při párání oblečení... Za celí film jsem měla slzy na kraji jenom chvilku. Nevím, ale prostě mě to nedonutilo se rozbrečet. Asi bych tomu vytkla ještě hodně věcí co se děje a obsazení týče ale nechám to tak, abych Vám tento film úplně nezkazila.

Hodnocení
(3 z 5)

 


Poll

You are beautiful!:3:)

Thanks! ♥

Comments

1 Susane S. Susane S. | Web | 6. march 2014 at 17:17 | React

Já už plánuji delší dobu, že se na tenhle film kouknu. :-) Vypadá docela dobře. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama