the vampire diaries.

14. march 2014 at 20:01 | Natt. |  my current passions
Och konečně pátek! Musím přiznat, že z nějakého důvodu jsem si tento týden užila. Možná proto, že jsem se za tento týden nasmála tolik, že by to nakrmilo i toho nejhladovějšího člověka. Možná proto, že jsem se učila jenom tři dny protože jeden den jsme byli na jedné střední škole u nás ve městě a druhý jsem ležela doma s opuchlým okem (mucha sviňská). A nebo taky proto, že mě učitelka pochválila v tělocviku, učitel mi s kamarádem pochválily postavu (takže konečně jde vidět, že něco dělám... yes!) a samozřejmě velkou roli zahrálo krásné počasí, které nejspíš tímto víkendem skončí. Shit. Zítra uvidím, jestli pojedeme s mamkou na bratrův zápas nebo se budeme povalovat doma či pojedu do města. Uvidíme, uvidíme. Jo a taky jsem si obstarala brigádu na léto + takový menší přívidělek, který můžu dělat už teď. Velmi vydařený týden no ne? Mohlo by být takových týdnů víc...

Nemůžu si pomoct, ale článek na tohle téma do rubriky o mích vášních prostě patří. Jsou tomu tři roky, co mi spolužačka řekla o seriálu The Vampire Diaries. Tenkrát jsem si myslela, že to bude kravina a že prostě Twilight Saga je lepší a basta. No, trvalo mi to do konce pilotního dílu. Od té doby jsem dočista závislá na tomto seriálu! V sedmé třídě jsem neměla ještě kladný vztah k seriálům s titulkami takže jsem celou první sérii odkoukala s českým dabingem. Od druhé jsem už poctivě četla titulky a hltala všechno, co herci řekli.


Kdybych měla hodnotit série... V každé byl jeden díl, který mě donutil k slzám. Ale který mě dostal nejvíc, byl poslední díl druhé série, kde umřela teta Jenna. To pro mě byla totální rána! A pak její pohřbem a když tam hrála písnička Skinny Love... Pořád si to pamatuju!

Celkově se mi nejvíc líbila asi třetí a aktuální pátá série. Totálním propadákem pro mě byla čtvrtá série. Přiznávám, že jsou skončila cca někdy u 11. dílu a pak se koukla až na poslední. Nevím proč ale prostě mě to nebavilo... Možná protože to bylo celé o Eleně a to mě nudilo. Sice teď to není o moc lepší ale líbí se mi to víc prostě.

Jestli i Vy tento seriál sledujete, určitě někoho ''shipujete,, - máte oblíbený pár. Já jsem od začátku byla Stelena (Stefan+Elena). Většina lidí má radši Delenu (Damon+Elena) a vcelku to chápu... Ian je ten sexy záporák a přiznávám, že je těžké mu odolat. Ale u mě prostě vždy bude Stefan, Matt a Tayler na prvních třech místech v tomto seriálu. Jsou to prostě slaďouši s dokonalými těly a sympatickými ksichtíky. Jo a ještě Enzo... To je taky fešák. V podstatě v TVD nikdy nebyl úplně škaredý herec. Jeden velký důvod, proč se na to pořád dívám.
Je to seriál podle předlohy knih spisovatelky L.J.Smith. Já osobně jsem přečetla jenom první díl knihy. Druhý díl mě po prvních pěti kapitolách přestal bavit, tudíž jsem došla k názoru, že zůstanu pouze u seriálu a nelituju toho. Nikdy mě nelákalo ty knihy číst. Přiznávám, že jsem si koupila díl ''Stefanových deníků,, a ty mě fakt bavili a přečetla bych si i další díly protože vlastně nejsou zfilmované a ukazují minulost Stefana. Flashbacky jsou v podstatě jenom kousky z této knihy.

Co mě nutí tento seriál zbožňovat ještě víc, tak to jsou soundtracky. Nemůžu si pomoct, ale po každým díle si najedu na tento kanál na youtube, kde jsou vlastně všechny songy z epizod a poslouchám je. Ne pokaždé se mi líbí ale někdy se tam najdou vážně dokonalé kousky.

Vcelku jsem zvědavá, kdy mě tento seriál začne nudit takovým způsobem, že se na něj přestanu dívat. Možná jednoho dne usoudím, že je to naprosto dětinské a že upíři jsou prostě akorát top nadpřirozená postava 21. století a že je to v podstatě jedna velká blbost. No, brzo to asi nebude:) 


Poll

You are beautiful!:3:)

Thanks! ♥

Comments

1 Peter Cross Peter Cross | Web | 15. march 2014 at 21:52 | React

Do páté série to ještě šlo. Ale pátá je naprostý propadák a nejde na to koukat.

2 the lizz. the lizz. | Web | 16. march 2014 at 18:24 | React

booooooooože, TVD jsem milovala, teď to jen sleduju, je to fajn ale... starý dobrý první dvě- tři série! :D teď už to je takový, hmmm.. moc... :D moc divný.

3 Monka Monka | Web | 17. march 2014 at 12:18 | React

Ja som si stále myslela, že je to proste blbosť, ktorú skopčili z Twilightu a že sa na to pozerať rozhodne nebudem. Asi minulý rok cez jarné prázdniny som si povedala, že aspoň si pozriem prvú sériu. A neprestala som. Do tohto seriálu som sa zamilovala aleže totálne. Ja napríklad taktiež shipujem Stefana a Elenu, pretože mi stále prišiel taký milší, zlatší proste iný než Damon. Aj on je dobrý, no Stefan je moje zlatíčko. Taktiež milujem Klausa, ktorý tam žiaľ už nie je. 4 séria podľa mňa vyžadovala skôr tú pozornosť. No ja som to sledovala na oddych a nie preto, aby som ešte premýšľala nad tým čo sa deje. A teraz už žiaľ taktiež zaostávam, pretože sa nedokážem dokopať k sledovaniu 5 série. Možno to mali ukončiť už 4. No neviem hádam to dopozerám. Ale proste tie prvé 2 alebo 3 série boli pre mňa TOP a taktiež aj 4 nebola zlá. Knihy ... prečítala som si polovicu prvej a mala som dosť, pretože sa mi vonkoncom nepáčila. A tak som ostala len pri seriáli :)

4 Alison Alison | Web | 30. march 2014 at 12:27 | React

Máš pravdu, 4. séria nebola moc dobrá, keďže to bolo celé zamerané na Elenu a hlavne tam neboli nový herci, ktorí by to oživili. Za to 5. séria je úžasná, najmä kvôli Katherine, teda bola. Ja som tiež veľký fanúšik Steleny a dúfam, že vo finále seriálu nakoniec budú spolu! Tiež dúfam, že Caroline a Klaus skončia spolu, takže Klaus dodrží svoj slub, ktorý jej dal v 4x23 :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama