April 2014

15th birthday.

29. april 2014 at 19:45 | Natt. |  moments of my life
29. duben. Den, kdy mě moje milovaná maminka přivedla na svět. Letos je to už patnáct let a já tomu nemůžu pořád uvěřit. Ráno bylo naprosto škaredé počasí ale vybralo se to a já mohla odpoledne strávit s kamarády venku. Někteří dostávají k patnáctinám skútry nebo nějakou větší finanční obnos... Já nechtěla ani dort protože je nemám moc v oblibě. Nakonec jsem byla vážně překvapená, když na stole byl dort, tři kytice růží a nějaké drobné dárky ze kterých jsem měla vážně radost. Nejsem ten typ člověka, který by na každé své narozeniny pořádal mega party takže asi tak no.

Nadcházejících pět dní mám brigádu takže mě tady určitě nečekejte. Mějte se krásně:)


BOOK | Hunger Games: Catching fire

26. april 2014 at 21:10 | Natt. |  books rewievs

Český název: Hunger Games: Vražedná pomsta | Nakladatelství: Fragment
Autorka: Suzanne Collins | Počet stran: 328 | Rok vydání: 2011

Popis: Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. Katniss s Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?

Zbylí text obsahuje spoilery
Můj názor: Knihu jsem začala číst až po shlédnutí premiéry filmu v kině. Nicméně, mé obavy, že by mě ve knize nic nepřekvapilo byly naprosto zbytečné. Jsem ráda že jsem knihu dostala až po premiéře filmu protože bych byla z filmu značně zklamaná. Nevím proč ale tímto dílem si mě Hunger Games získaly ještě víc. Přiznávám, že v porovnání s Twilight Sagou je sága o upírech naprostá kravina ale i přeseto ji mám vcelku ráda. No ale z pět k tématu... Kniha se četla v podstatě sama. Kdybych měla více času, určitě bych ji dočetla dřív. Knihy mám všechny tři v kompletu. Když jsem dočítala Vražednou pomstu, říkala jsem si ''Tak, dočtu tohle a Sílu vzdoru si nechám až po premiéře filmu protože bych byla zklamaná,,... Myslíte si, že to šlo? Kdybych včera nečetla od deseti dopoledne do čtyř odpoledne, určitě bych dočetla i poslední díl. Teď si říkám, že ve filmu chybí tolik pasáží, že člověk který si nepřečte knihu tak pořádně nemůže vědět, o čem celí ten děj je.

Mou oblíbenou pasáží v knize byla ta, jak Peeta a Katniss dostali oznámení, že některý den před začátkem Hladových her nikam nemusí a byli na střeše balkónu. Jak Katniss ležela Peetovi v klíně a povídali si. Jak si házeli jablkem o bariéru. Bože proč tohle nebylo ve filmu?! Nicméně, tohle bude jedna z miliónu pozitivních recenzí na tuhle knihu.

Movie | Divergent

25. april 2014 at 17:51 | Natt. |  movies reviews
Název: Divergence
Žánr: Sci-Fi/ Akční / Dobrodružný / Romantický | Rok: 2014
Režie: Neil Briger
Scénář: Vanessa Taylor, Evan Daugherty
Předloha: Veronica Roth
Hlavní role: Shailen Woodley, Theo James, Kate Winslet ...| CSFD
Popis: Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat.

Můj názor: Opět jsem se stala obětí něčeho, co všichni vychvalují. Zejména ve knižní formě. Měla jsem dlouhou chvíli a tak jsem se na tento film podívala. Hodně lidí co mají blog četlo knihu, kterou velmi chválili. Nebo jsem spíše nenarazila na nějakou negativní recenzi této knihy. Ovšem jak to tak bývá, po knize přijde film, který už není tak propracovaný jako kniha. Na jednu stranu to není moc dobré ale řekněme, že je těžké nacpat nějakých 350 stran do jednoho filmu, který nakonec trvá něco přes dvě hodiny. Tohle je můj pohled na věc. Je to tak v podstatě s každou knihou, která je zpracována jako film.

Knihu jsem nečetla, trailery jsem neviděla... Prostě jsem spoléhala na svoje instinkty. Ani jsem od toho něco extra nečekala. Řekněme, že po šílenství okolo Twilight Sagy a trochu čerstvějších Hunger Games mě málo co překvapí. Asi bych to spíš přirovnala k Hunger Games... Když se teď nad tím zamyslím, filmy si jsou dost podobné. Hlavní hrdinkou je nevýrazná dívka ze které se na konci filmu stane sexy kočka. Děj se odehrává v budoucnosti na území Ameriky. Hrdinka se nakonec zamiluje do chlapce, kterého neměla ráda a končí to happyendem. Já vám nevím... Jaksi mě tyto filmy přestávají bavit. Pořád je to v podstatě to samé dokola a dokola. V dnešní době je málo který film špatně nafilmovaný nebo zpracovaný technicky. Nemůžou si dovolit chybu, když vám to pak chtějí pustit ve 3D ale uznejte, že děje jsou celkem na nic. Knihy jsou celkem tři (jako u Hunger Games) takže se nejspíše dočkáme dalších dílů.

Herci se mi ale líbili. Jak ztvárnění Tris herečkou ShailenE Woodley, tak i ztvárnění ''Čtyřky,, hercem Theem Jamesem (do kterého jsem se platonicky zamilovala). Myslím, že Shailen bude hlavním lákadlem se na tento film podívat protože hrajte taky ve filmu Hvězdy nám nepřály, který zná snad každý (nebo alespoň jeho knižní pododbu). Je dost možné, že kdyby tam nebyl Theo, tak film vypnu ani ne v půlce. Taky se mi hodně líbí soundtrack. Jsou na něm zajímavé songy takže si ho nejspíše někde seženu. Takže abych to nějak ukončila... Knihu neodsuzuji, ba naopak si myslím, že může být skvělá ale film mě moc neohromil. Nechci vám kazit očekávání protože film u nás bude až 1. května ale pokud nechcete vidět Hunger Games ''trochu jinak,, , možná bych návštěvu kina zvážila.

first step to new life... high school life.

21. april 2014 at 19:23 | Natt. |  journal
Zdravím všechny a přicházím s rychlím shrnutím mích posledních dnů. Jenom bych vám chtěla poděkovat za skvělé komentáře k minulému článku. Fakt jsem strašně ráda, že se se mnou dělíte o vaše zkušenosti, názory. Jste skvělí!:)

Poslední dny jsem si užila jak jen bylo v mích silách. Kdo si čtete v menu mé zápisky pod nadpisem ''news from my life'' tak víte, že jsem byla celí minulý týden doma. Hlavní příčinou bylo mé ucho. V pondělí jsme s mamkou šli na kožní s tím, že se mi za levém uchem udělala nějaká hrčka. Z kožní mě poslali na chirurgii, kde mi hrčku rozřízli a zašili. Když jsem tam tak ležela, v jeden moment jsem myslela, že mi doktor uřízl kousek ucha a spadl mi na rameno. Díky bohu to byl jenom tampón od krve. Takže jsem si prodloužila prázdniny.

Ve čtvrtek jsem šla na kontrolu kde mi řekli, že se to hojí dobře a že mám dojít za týden (tento čtvrtek) vytáhnout stehy. Musím říct, že pořád mě to ucho bolí a první tři noci byly naprosto otřesné. Probouzet se s bolestí ucha, který vám vystřeluje do spodní čelisti není moc příjemné. Ve čtvrtek jsem taky měla poslední doučování z matematiky před přijímačkami. Paní učitelka mi dala, nebo spíš půjčila, svůj kamínek pro štěstí, který si bere na všechny důležité zkoušky a zatím jí vždy pomohl. Snad bude fungovat.

V pátek jsem si naplánovala výlet za kamarádkou do Olomouce. Neviděly jsme se od letních prázdnin takže jsme si měly o čem vykládat. Byl to naprosto krásný den. Dojela jsem k ní už okolo deváté a stihly jsme jít i nakupovat do Šantovky (nákupní centrum), kde jsem si nakoupila nějaké věci za peníze k narozeninám od babičky. Konkrétně dvě trička, novou peněženku, náramek a masivní náhrdelník který jsem už dlouho chtěla. Škoda že jsem u ní nemohla spát ale ten den byl naprosto krásně užitý a už se k ní těším na léto.

No a v sobotu jsem celí den byla na boxerské lize u nás ve městě. Můj bratr měl boxovat ale bohužel mu nepřijel soupeř takže jsem byla značně naštvaná, že tam musím celí den od osmi do jedenácti večer pomáhat. Taky jsem celou neděli prospala protože jsem byla naprosto vyčerpaná.

Dnešní Velikonoční pondělí jsem nijak nehrotila. Taťka s bratrem a pár kluků mě vymrskali ale po jedenácté u nás už nikdo nebyl.

Snažím se udržet v klidu. Zítřek a středa budou mé nejdůležitější dny pro mou budoucnost. Konečně budu mít za sebou přijímačky na střední školu. Vůbec se netěším ale už to chci mít opravdu z krku. Je mi upřímně úplně jedno, na jaký obor mě vezmou... Hlavně ať jsem někde přijatá a už mám klid. Vystresovaná ani nejsem ale mám takový dost divný pocit v břiše. Jako by mi někdo brčkem vycucl vnitřnosti a zase je dal zpátky... No každopádně všem, co dělají taky přijímačky tak přeji hodně štěstí. Ve čtvrtek budu vědět výsledky takže vám dám určitě vědět:)
UPDATE 22.4.
~ Díky této písničce se vážně skvěle uvolním! Tak mám za sebou první den přijímaček, SCIO testů chcete-li. První test jsem začínala s roztěkanýma rukama a poslední jsem dopisovala totálně uklidněná. Ráno jsem byla hodně vystresovaná no. Ale na rovinu... Když tam bude nad 26 bodů, bude to zázrak. Připadalo mi to spíše jako test inteligence, než přijímačky na střední školu. Zítra dám další info...

UPDATE 23.4
~ Dnes se mi ty testy zdály těžší než ty včerejší. Pořád aktualizuju webové stránky, kde by se měly objevit výsledky ale je to nejspíš k ničemu. Musím si počkat do zítřka no. OMG už ať to vím! Jestli mě vezmou, budu brečet štěstím. Jestli ne, budu brečet ze smutku. God já to nevydržím!

UPDATE 24.4

Úspěšně přijata na oba dva obory!!


#10 How should look your relationship.

16. april 2014 at 19:43 | Natt. |  30 question challenge
Konečně se dostávám k pokračování mého 30 questions challenge, tentokrát na téma ''jak by měl vypadat můj vztah,,. Je tím myšlen vztah s klukem abych to uvedla na pravou míru. Aby nevznikali nějaké pochybnosti o mé orientaci. Přiznám se, že nejdříve jsem měla zadanou úplně jiné téma ale byla to kravina a tohle se mi zdálo zajímavější a pro mě, co se psaní a zamyšlení týče, lákavější. Několikrát jsem četla články, jak by měl vypadat vysněný kluk některých blogerek ale já tohle prostě přeskočím a vrhnu se rovnou na to, jak by celí ten vztah měl vypadat. Myslím, že tohle bude zajímavé...

Žádné každodenní vídání
Upřímně nechápu páry, které se musejí denně vídat. Fakt bych tohle chtěla pochopit. Asi jsou do sebe vážně hodně, hodně zamilovaní ale můžete milovat osobu a vídat ji tak 3x do týdne ne? To snad není hřích... Vždyť si musí neskutečně lézt na nervy. Já nevím ale mě by to třeba vadilo. Jsem člověk, který se rád na něco těší a nesnáší stereotyp. Navíc, když má každý nějaké koníčky/kroužky tak těm se taky musí věnovat a určitě bych nechtěla být důvod, proč by kvůli tomu můj (zatím imaginární) přítel přestal. Ba naopak... Chtěla bych ho v tom podporovat, motivovat, chodit na zápasy/vystoupení nebo cokoliv jiného a být na něj pyšná.

Dárky jenom ojediněle
Nejsem ten typ holky, která by se se svým klukem šla projít do obchoďáku, tam se jí něco zalíbilo a začala kňourat jak moc by to chtěla a chudák kluk by musel obětovat své peníze, jenom proto, aby ji viděl šťastnou. Nebo kdyby mi pořád něco dával... To bych asi taky nepřežilo. Pochopím nějaký dáreček na narozeniny nebo Vánoce ale to je tak vše. Já nakupování dárků nenávidím, takže bych se tomuhle ráda vyhnula:D

Bez srandy to nejde, zlato
Vztah bez vtípků, pošťuchování a veselých chvilek by byl suchý jako Sahara. Ráda se směju a sem tam i do někoho rýpnu ale ne moc a byla bych ráda, kdyby tohle v tom vztahu byla samozřejmost. Rozveselovat se navzájem, když jednomu nebo druhému bude mizerně. Sem tam si jeden z druhého dělat srandu ale všeho s mírou.

Něco společného by taky neuškodilo
Jsem zastánce názoru, že protiklady se přitahují. Byla by to nuda kdyby by jsme byli oba úplně stejní ale zase by nebylo moc dobré, kdyby jsme neměli vůbec nic společného. V konverzaci si vždy schovávám témata s něčím společným na ty trapné chvilky ticha. Těch by ve vztahu taky nemělo být moc ale někdy se to prostě přihodí. Takže něco společného bych s dotyčným vážně chtěla mít.

Upřímnost, oddanost a podpora by měli být samozřejmostí
Tohle je ve vztahu určitě to nejdůležitější. Nelhat si, nepodvádět a držet při sobě za jakýchkoliv okolností. Snažím se být co neopatrnější ve vybírání své druhé polovičky (teď to vyznělo, jako bych měla milióny nápadníků... to fakt nemám!) aby jsem tohle nemusela po dvou měsících řešit. Život někdy rozdává tvrdé rány a chtěla bych, aby tady byl někdo o koho bych se vždy mohla opřít. Nehledám jenom lásku, ale taky přítele, u kterého bych našla pochopení a bezpečí.

To by bylo nejspíše vše... Já bych o tom dokázala psát i déle ale ono by se to mohlo dostat do míst, které nemusí vědět celí blogový svět. Něco si pro sebe nechat musím... Jak by měl vypadat váš vztah? Pokud jste zadaní, jak váš vztah vypadá? Samozřejmě že vám nechci lézt do soukromí ale když vám to nebude dělat problém, určitě napište:)

playlist | #008

14. april 2014 at 18:42 | Natt. |  music
Je až neuvěřitelné, jak jsem dokázala propadnout funkcím blogu ''rozepsané,, a ''určit datum vydání,,. Až teď mi to dochází, jak skvělé to jsou pomůcky v udržování aktivity na blogu. Někdy prostě máte náladu napsat článek z kterého potom máte dobrý pocit a hned ho zveřejnit ale není na škodu si nechat některé články v zálohy pro chvilky, kdy chcete něco zveřejnit ale nevíte co.

Pro tentokrát to bude můj playlist na měsíc duben. Celkem jsem sama zvědavá, co se v něm objeví protože ho skládám ze songů, které jsem si v poslední době nahrála do mobilu. Nejspíše se budou i opakovat z předešlého playlistu ale když já prostě některé písničky tak miluju. Jinak budu ráda, když mi poradíte nějaké zajímavé interprety. Ráda si rozšiřuju obzory, co se hudby týče a styl vyhrazený taky nemám takže pište, pište:)


• Foster The People - Coming of Age {play}
• Lady Gaga - G.U.Y {play}
• Shakira - Empire {play}
• Calvin Haris - Summer {play}
• The Chainsmokers - #SHELFIE {play}
• Ellie Goulding - Beating Heart {play}
• Dan Croll - From Nowhere {play}
• Clean Bandit - Rather Be {play}
• Aleo Blacc - The Man {play}
• The 1975 - Sattle Down {play}
• Arctic Monkeys - R U Mine? {play}
• Iggy Azalea - Fancy {play}
• Placebo - Loud Like Love {play}
• The Neighbourhood - Honest {play}
• Ella Eyre - Deeper {play}
• Robin Thicke - Feel Good {play}
• Lake Malawi - Always June {play}
• Milky Chance - Stolen Dance {play}
• American Authors - Best Day Of My Life {play}
• Lana Del Rey - West Coat {play}
• Lipo - Město co spí {play}

between studying is very important find a few minutes for something you love.

11. april 2014 at 21:41 | Natt. |  journal

Název článku mluví za vše. Učit se od rána do večera není zdravé a vzhledem k tomu, že příští týden máme čtvrtek/pátek/sobota/neděle/pondělí volno, tak se budu učit hlavně v tyto dny. Chtěla jsem vám prostě jenom dát vědět, že žiju a že jsem se neušprtovala k zbláznění.

Když už jsme u toho šprtání, učení a všeobecně tak školy... Učím se hlavně na přijímačky. Konkrétně na matematiku protože ta je vážně zákeřná. Češtinu a všeobecné vědomosti jsou celkem v pohodě ale v matematice jsem schopna se dostat do mínusu a to by nebylo moc dobré. Normálně do školy se moc neučím. Mamce jsem řekla, že na konci roku nepropadnu a že prostě nějak prolezu tak ať je v klidu. Úplně se na to vykašlat nechci... Po přijímačkách se budu učit normálně ale teď je toho prostě moc. Jinak se staly velké změny v kolektivu naší třídy. Všichni se bavíme se všemi, chodíme po škole ven a máme se fajn. Hned se do školy chodí líp:)

Taky nám začal duben ♥ Můj nejoblíbenější měsíc v roce! Všechno kvete, není přehnané vedro a zatím nebylo ani nějak extrémně škaredě. Někdy prostě pršet musí... Furt to zmiňuji a zmíním to i teď... Na konci dubna mi bude patnáct tak možná proto jsem z něho letos tak mimo. Samozřejmě taky kvůli přijímačkám ale ty prostě nějak dopadnou. Už jsem si byla zažádat i o občanku a řeknu vám, protivnější ženskou jsem sakra dlouho neviděla. Navíc na té fotce vypadám (jako většina) úplně dementně. Mamka mě pak utěšila s tím, že ji budu ukazovat jenom policajtům a když půjdu někam do klubu a tam bude tma.

Musím taky zmínit můj nový oblíbený seriál. The Fosterst. Je to úplně totálně geniální seriál a všem ho doporučuji. Už se nemůžu dočkat nové série která bude v červnu nebo červenci... Teď nevím :D Co mě ale štve, tak to že si nejsem schopná najít čas na dočtení Hunger Games. Síly vzdoru chci číst až později ale Vražednou pomstu bych už ráda dočetla ale prostě nejsem schopná se k tomu dokopat. Místo čtení si radši půl hoďky zaposiluju abych nebyl v létě jako puding.

Na víkend mám naplánované venky s kamarády takže doma budu minimálně. Když je venku pěkné počasí tak bych nerada celé dny proseděla doma. Možná se v týdnu ozvu. Něco mám rozepsané a něco možná zvládnu. Mějte se krásně a všem vám moc děkuju za podporu, co se týče přijímaček. Jste boží čtenáři ♥