#10 How should look your relationship.

16. april 2014 at 19:43 | Natt. |  30 question challenge
Konečně se dostávám k pokračování mého 30 questions challenge, tentokrát na téma ''jak by měl vypadat můj vztah,,. Je tím myšlen vztah s klukem abych to uvedla na pravou míru. Aby nevznikali nějaké pochybnosti o mé orientaci. Přiznám se, že nejdříve jsem měla zadanou úplně jiné téma ale byla to kravina a tohle se mi zdálo zajímavější a pro mě, co se psaní a zamyšlení týče, lákavější. Několikrát jsem četla články, jak by měl vypadat vysněný kluk některých blogerek ale já tohle prostě přeskočím a vrhnu se rovnou na to, jak by celí ten vztah měl vypadat. Myslím, že tohle bude zajímavé...

Žádné každodenní vídání
Upřímně nechápu páry, které se musejí denně vídat. Fakt bych tohle chtěla pochopit. Asi jsou do sebe vážně hodně, hodně zamilovaní ale můžete milovat osobu a vídat ji tak 3x do týdne ne? To snad není hřích... Vždyť si musí neskutečně lézt na nervy. Já nevím ale mě by to třeba vadilo. Jsem člověk, který se rád na něco těší a nesnáší stereotyp. Navíc, když má každý nějaké koníčky/kroužky tak těm se taky musí věnovat a určitě bych nechtěla být důvod, proč by kvůli tomu můj (zatím imaginární) přítel přestal. Ba naopak... Chtěla bych ho v tom podporovat, motivovat, chodit na zápasy/vystoupení nebo cokoliv jiného a být na něj pyšná.

Dárky jenom ojediněle
Nejsem ten typ holky, která by se se svým klukem šla projít do obchoďáku, tam se jí něco zalíbilo a začala kňourat jak moc by to chtěla a chudák kluk by musel obětovat své peníze, jenom proto, aby ji viděl šťastnou. Nebo kdyby mi pořád něco dával... To bych asi taky nepřežilo. Pochopím nějaký dáreček na narozeniny nebo Vánoce ale to je tak vše. Já nakupování dárků nenávidím, takže bych se tomuhle ráda vyhnula:D

Bez srandy to nejde, zlato
Vztah bez vtípků, pošťuchování a veselých chvilek by byl suchý jako Sahara. Ráda se směju a sem tam i do někoho rýpnu ale ne moc a byla bych ráda, kdyby tohle v tom vztahu byla samozřejmost. Rozveselovat se navzájem, když jednomu nebo druhému bude mizerně. Sem tam si jeden z druhého dělat srandu ale všeho s mírou.

Něco společného by taky neuškodilo
Jsem zastánce názoru, že protiklady se přitahují. Byla by to nuda kdyby by jsme byli oba úplně stejní ale zase by nebylo moc dobré, kdyby jsme neměli vůbec nic společného. V konverzaci si vždy schovávám témata s něčím společným na ty trapné chvilky ticha. Těch by ve vztahu taky nemělo být moc ale někdy se to prostě přihodí. Takže něco společného bych s dotyčným vážně chtěla mít.

Upřímnost, oddanost a podpora by měli být samozřejmostí
Tohle je ve vztahu určitě to nejdůležitější. Nelhat si, nepodvádět a držet při sobě za jakýchkoliv okolností. Snažím se být co neopatrnější ve vybírání své druhé polovičky (teď to vyznělo, jako bych měla milióny nápadníků... to fakt nemám!) aby jsem tohle nemusela po dvou měsících řešit. Život někdy rozdává tvrdé rány a chtěla bych, aby tady byl někdo o koho bych se vždy mohla opřít. Nehledám jenom lásku, ale taky přítele, u kterého bych našla pochopení a bezpečí.

To by bylo nejspíše vše... Já bych o tom dokázala psát i déle ale ono by se to mohlo dostat do míst, které nemusí vědět celí blogový svět. Něco si pro sebe nechat musím... Jak by měl vypadat váš vztah? Pokud jste zadaní, jak váš vztah vypadá? Samozřejmě že vám nechci lézt do soukromí ale když vám to nebude dělat problém, určitě napište:)
 


Comments

1 Malá-Dáma Malá-Dáma | Web | 16. april 2014 at 20:21 | React

Noo tak to je zaujímavé..
Musím priznať, že ja som bola s bývalým skoro každý deň.. mne to neprekážalo, keďže som s ním bola rada a vlastne nemala som nič iné na práci.. a poriadne ani on. On keď bol sám doma, tak robil iba hlúposti, to bol tiež dovod prečo som ho chcela mať stále pri sebe.
Ale je pravda, že to nie je dobré, hlavne, keď vzťah je len na začiatku a vyvíja sa..

O to lepšie je to keď obidvaja majú svoje koníčky a niečomu sa venujú, keď nie sú spolu.. pravdaže, keď sa venujú veciam, ktorým možu a nenaštvú toho druhého. Sú aj takí, čo robia zlé veci.

No s tými darčekmi tiež celkom súhlasím, akože sem tam nejaká čokoláda poteší to je jasné alebo tak.. ale zase keď moj byvalý zabudol na moje narodky a ja som čakala aspoň nejakú drobnosť.. alebo aspoň, že všetko naj tak to bolo dooosť blbé. :D Hlavne, keď ja som sa na tie jeho pripravolala mesiac. :D

No.. a niečo spoločné je doležité. Keď už nič iné aspon bud názory alebo hudba... byť pri niekom, kto nemá fakt nič spoločné s nami je katastrofa. A žiadne také, že protiklady sa priťahujú, časom to neplatí.

A posledné by malo byť samozrejmosťou v každom vztahu, bohužial v dnešnom svete, nájsť niekoho takého je zázrak.

2 Lydia Lynn Byers Lydia Lynn Byers | Web | 17. april 2014 at 19:44 | React

Tak, co se týče článku jsem ráda, že si nakonec zvolila tohle téma, protože to o tobě jako holce hodně řekne. Já osobně psala na podobné téma článek na come-true, akorát to bylo, kdo mě přitahuje. A tam jsem taky vypsala spoustu bodů, které se týkali mého vysněného vztahu. Ale když se tak zpětně podívám na mé vztahy, většinou jsou opakem od toho, po čem toužím.

S prvním bodem souhlasím. Dívka, která je příliš často v blízkosti jeho přítele se jednu dobu začíná, tak často omezovat, že už pak ani nemá volný prostor k přemýšlení, zda-li je všechno tak jak chce, a proto taky hodně vztahů končí. Dotyční jsou spolu tak často, že už v jejich vztahu není žádná jiskra, nakonec vyprchá i vášeň a všechno, co zůstane je něco, co si nikdy nepřáli mít.

S dárky to mám tak, že mě potěší překvapení, třeba dárek v podobě nějaké výletu. Ale jinak jsem jedna z mála holek, která nesnáší, když se ji muži dvoří pomocí peněz. Nesnáším, kdy mají kluci potřebu holkám všechno platit. Takže jsem to po většinu času usmlouvala tak, že jednou platil on a jednou za čas já. Protože jsem si přišla strašně špatně, když jsem věděla, že za mě utrácí peníze a já mu to nemám jak vynahradit.

Sranda je pro mě hodně důležitá vlastnost, co se týče vztahů. Ale když už by mi bylo mizerně, tak bych spíš než smysl ocenila silné paže vinoucí se kolem mě. Takový ten tichý moment, kdy slova neznamenají tolik jako činy. Zkrátka aby tu pro mě byl. Ale miluju sarkazmus a ten tvoří spoustu vtipů, takže s tebou naprosto souhlasím! :)

Se mnou tiché chvilky ani nejdou. Jsem tak ukecaná, že lidi ty tiché chvilky spíš vyhledávají, než aby samy nastaly. :D Takže tohohle se nějak neobávám. Většinou právě s lidmi, se kterými nemám nic společného, si mám co říct, protože jsem zvědavá na ty věci, kterými se obklopují, takže se jich na to ptám a vyzvídám.

A poslední bod, jen ukazuje jak jsme podobné. Já si myslím, že přátelství je důležitější než láska. Protože když je láska jen o vášni, přitažlivosti, případně sexu, tak s ní prchá takový ten pocit, že dotyčnému můžeš říct vše. Přijít za někým koho miluješ a svěřit mu na dlani své problémy a nechat ho, aby tě objal a podpořil, je občas krásnější než drahý dárek nebo smysl pro humor.

Krásný článek! A já už ti tak nějak naservírovala, co chci, po čem toužím. Kdo ví jestli se to, alespoň jedné z nás někdy splní. Většinou, ale nakonec zjistíme, že to co jsme hledali není zdaleka takové, jaké jsme si to vysnili.

Ke tvým komentářům. První komentář byl krásný, moc děkuju za lichotky.

TFIOS seženeš na uložtu v pdf. Koukala jsem se a je to tam. Takže až si dočteš vše, co máš rozečtené či v plánu, vrhni se na tuhle knihu. Bude se tě držet ještě několik týdnů, ten pocit jen tak nesetřeseš. A rozhodně by po přečtení knihy, byl tenhle článek trochu jiný, protože Augustus je tak nějak vysněný kluk sám o sobě.

Teď s tebou až tak nesouhlasím. Podle mě jsou lidi nevyzpytatelní, říkají, že láska není důležitá, ani podstatná, ale pak je to tak jedna věc, která i ty největší hory srazí na kolena. Takže bych řekla, že lidé se k lásce staví nadneseně a omezují ji, ale nakonec je to jediná věc, která je dělá slabými. Prostě jen nechtějí ukazovat své slabosti, a proto lásku považují za něco podřadného.

Den 29. dubna jsem si našla v diáři a zapsala jsem si tam, že máš narozeniny.

Já nesnáším lidi, co mě pro ochranu brání před pravdou. Protože nějakým zvláštním způsobem mám bolest ráda. Nutí mě psát, měnit se, nutí mě projevovat se. Takže raději spadnu na hubu, pláču a jsem smutná, než abych žila ve lži. A osobně lidem, kteří mi lhali pro to, aby mě ochránili většinou odpouštím s jistým opovržením. Je to zvláštní, ale je to tak.

A pravda se právě zneužívat nedá. Pravdě se sice můžeš vysmívat, ale pokud si někoho nezabil a nezakopal na dvorku, tak ti nepřináší nic zlého, naopak posilňuje tě. A pokud od někoho dostaneš výsměch, tak se mu to nakonec vymstí, jen si musíš počkat.

Já chápu anorektičky, sexuální devianty,   opilce už odjakživa. Každý se vyrovnáváme s depresí jinak, já třeba nebývám v depresích, i když je všechno špatné. Protože mám takovou metodu. Napíšu všechno, co mě trápí na papír a ten papír následně spálím, zakopu, roztrhám, hodím do vody nebo jiným způsobem zničím, a pak jakoby na chvíli zmizly i všechny problémy. Cítím se líp, když si uvědomuju, co všechno mě přivedlo k slzám a trápením.

A s Haničkou se znám, když jsem zakládala blogspot, tak mi radila co a jak, a už jen na tom se podepsala podobnost našich vzhledů. Adresu jsem jí posílala a ptala se jí, zda jí nevadí, že to mám podobně, a protože ona je neuvěřitelná (a tvrdit to budu vždycky), blog mi pochválila a dovolila mi ho ponechat v tomto stavu. :) Ale jsem ráda, že sis toho všimla, protože ti tak, alespoň můžu říct, že práce je z části její. :D

3 Lydia Lynn Byers Lydia Lynn Byers | Web | 17. april 2014 at 19:46 | React

[2]: Damn. To je dlouhé! Asi mám chvilky, kdy se potřebuju někomu vypsat. Každopádně se omlouvám, pokud nemáš ráda dlouhé komentáře. Pokud máš, tak tím líp.

4 Lů | Web | 17. april 2014 at 21:39 | React

My jsme se s přítelem tedy skoro denně vídali. :D Ale v ničem jsme se neomezovali. :) A teď, když spolu už asi rok a půl bydlíme, se vídáme pořád (skoro). :)
Myslím, že tohle je hodně individuální, no. :)

S těmi dárky souhlasím. :) Hlavně já nikdy nebyla moc při penězích, takže jako vybírání dárků a ještě levně? Moje noční můra... a kdyby mi ten druhý pořád něco dával, asi bych si připadala hodně trapně. :D

A se všemi ostatními body taky souhlasím. Sranda musí být.. nějaké společné zájmy taky.. a upřímnost apod? Taky beru jako samozřejmost. :)

Jinak tedy.. můj vztah splňuje všechno, co jsi vypsala... kromě toho prvního, ale o tom už jsem psala. :)
Pěkně jsi článek napsala! :)

5 tahalaumpra tahalaumpra | Web | 20. april 2014 at 14:57 | React

Môj vzťah sa asi vymyká tvojmu priemeru, keďže my sa vidíme každý deň a niekedy aj celý deň. Viem, že to nie je dobré, ale zatiaľ mi to neprekáža, dokážem sa venovať aj niečomu inému, aj keď nie vždy mám čas na čítanie a podobne, ale to skôr pripisujem škole;D

Naše darčeky sú väčšinou v podobe jedla, takže to vždy zjeme spolu, je to tak najlepšie;) Úprimne mňa štve, keď za mňa niečo platí a vždy to robí proti mojej vôli, ja to tak nenávidím;D Najradšej by som platila stále ja, možno som nejaká veľká výnimka..

6 Monka Monka | Web | 20. april 2014 at 17:57 | React

presne nejak tak by som asi popísala aj ja. mne to príde, že keď sa niekto nevidí dlhšiu dobu, tak má väčšiu radosť z toho, keď sa konečne vidia, majú si čo povedať. ale to je vec názoru. ale ak by som ešte mala povedať niečo za seba, tak by to určite bolo to prijatie mňa ako človeka. jednoducho že mám svoje chyby, nie som dokonalá, štíhla, krásna modelka ani nič podobného. jednoducho nech ma má rád takú aká som. žiaľ v dnešnej dobe takých chalanov veľa niet, lebo všetky hľadajú len dokonalosť, ktorá tak či tak neexistuje. a inak mne sa páči ak chalan dáva dievčaťu darčeky, ale skôr len na také udalosti ako narodeniny. ale viackrát .. to mi príde také zbytočné. skôr kebyže ma chalan pozve niekde len tak na zmrzlinu alebo na čaj, to by bolo  oveľa lepšie. je to taká milá pozornosť. ale darčeky mi stále prišli také...čudné . asi aj preto, lebo ja sama by som nevedela chalanovi čo kúpiť.

7 Michaeela. Michaeela. | Web | 20. april 2014 at 21:28 | React

Souhlasím 8)
v menu: Hvězdy nám nepřály jsem četla a je to naprosto úžasná knížka. Já moc nečtu, ale u této jsem se těšila domů ze školy, jen abych si mohla přečíst další kapitoly!! Doporučuju :')♥

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama