June 2014

another Liebster Award TAG.

30. june 2014 at 16:29 | Natt. |  tags
Už je to nějaký ten pátek co mě Mary. z blogu majusinblog.blog.cz nominovala na Liebster Award Tag. Už jsem takové tagy dělal dva a upřímně jsem zvědavá co napíšu o sobě do tohoto tagu. Předem se omlouvám jestli se něco bude opakovat ale tohle je nejspíš poslední Liebster Award Tag který kdy udělám. Je to sice fajn nápad ale nechci abych mělo v rubrice s tagami jenom tento typ tagů. Navíc, co si budeme nalhávat je to vcelku ohrané...


více v celém článku...

last day at primary school.

28. june 2014 at 22:04 | Natt. |  moments of my life
Přeji krásný první prázdninový večer:) Nevím jak vy ale já to zas tak moc neprožívám. Hlavním důvodem bude asi to, že je sobota. Teď mám před sebou týden buzení s pocitem ''Sakra, já zaspala''. Doufám, že jste si dnešek užili protože já ano a myslím, že je to skvělý začátek prázdnin.

Nicméně jsem se rozhodla přidat pár fotek ze včerejšího slavnostního ukončení školního roku. Proslov, který jsem četla s kamarádkou se nám povedl dokonce víc než druhé, výběrové třídě. Fakt jsme se za to pochválily. Tohle je jenom pár fotek které jsme udělali před školou. Nebudu komentovat to, že jsem na většině s kluky ale je to tím, že v posledních čtrnácti dnech školy jsme toho spolu hodně zažili a budou mi chybět. Je mezi nimi i ta má platonická láska o které jsem se zmiňovala v předešlém článku.


Každopádně na konec tohoto krátkého článečku Vám chci popřít krásné prázdniny. Ať se Vám vydaří veškeré plány a očekávání. Ať jsou tyhle prázdniny ty nejlepší ve vašem životě a když ne ty nejlepší, tak jedny z těch lepších. Krásné dva měsíce odpočinku nás čekají, mí drazí:) P.S - Neuronila jsem ani slzičku i když to chvilkami bylo těžké...

playlist | #009

25. june 2014 at 16:56 | Natt. |  music
Čím více se blíží konec školy, tím víc mi to připadá neuvěřitelné. Nejdřív jsem se těšila jak vypadnu a teď si přeji propadnout a být tam ještě alespoň jeden rok. Ale člověk nemůže být pořád na stejném místě a zrovna teď končí má první a základní etapa života. Poslední dva týdny ve škole jsem si fakt strašně užila což vedlo k otestování mé vodě-odolné řasenky která bude na mích řasách v pátek při slavnostním ukončením. Sice jsem si říkala že to vydržím a nebudu brečet ale víte co, kdyby náhodou se nějaká ta slzička objevila. Nicméně budu s kamarádkou číst proslov za naši třídu což bude nejvtipnější část slavnostního rozloučení. Držte mi palečky i na nohou (y)

Dnes jsem se rozhodla přidat playlist. Je to trochu bezvýznamné protože dávám vždy čtyři mé nejoblíbenější písničky do shrnutí měsíce ale za těch posledních čtrnáct dní se jich vážně nashromáždilo hodně a k většině mám krásné vzpomínky. Jak ploužáky s mou platonickou láskou tak společnou oblíbenou písničku s nejlepším učitelem na škole. Když si ty songy pouštím, chce se mi brečet protože mi ty lidi budou tak strašně chybět že to není možný. Užívejte poslední dny školy:)

• Coldplay - A Sky Full Of Stars {play}
• Lana Del Rey - Shades Of Cool {play}
• Sia - Chandelier {play}
• Ed Sheeran - Kiss me {play}
• Oasis - Wonderwall {play}
• Maroon 5 - Maps {play}
• Nelly Furtado - Try {play}
• Mumford & Sons - I Will Wait {play}
• Ariana Grande - Problem {play}
• Avicii - Lay Me Down {play}
• Duffy - Warwick Avenue {play}
• OneRepublic - Love Runs Out {play}
• Chris Cab - Liar Liar {play}
• Ed Sheeran - Sing {play}
• Ed Sheeran - Don't {play}
• Mr. Probz - Waves {play}
• Lipo - Kruhy {play}
• Cher Iloyd - Sirens {play}

BOOK | Hunger Games: Mockingjay

21. june 2014 at 18:58 | Natt. |  books rewievs

Český název: Hunger Games: Síla vzdoru | Nakladatelství: Fragment
Autorka: Suzanne Collins | Počet stran: 342 | Rok vydání: 2011

Popis knihy: Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí - s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce - reprodrozdem - bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.

Zbylí text obsahuje spoilery
Můj názor: Knihu jsem dočetla už začátkem května. Když jsem dočetla Vražednou pomstu prostě jsem neodolala a začala číst poslední díl. Sice jsem si říkala, že počkám a přečtu si to až po filmu, abych nebyla zklamaná ale to se prostě nedalo! Musela jsem vědět jak to všechno bude dál... Co o knize ale musím říct, je v ní jedno překvapení za druhým. Teda alespoň podle mě. Kolikrát jsem si četla strany i víckrát abych se přesvědčila o tom, že to tam je doopravdy napsané. Když se tak zamyslím, tak v celé knize je jenom jedna veselá/pozitivní kapitola a to ta, kde si Finnick bere Annie. Jinak je celá kniha v takovém ponurém, drsném, trochu depresivním duchu. Možná proto se mi líbí ze všech tří nejvíc. Nechci toho moc prozrazovat protože tento díl stojí vážně za přečtení...

Jenom co bych chtěla zdůraznit... V knize vážně nečekejte romantiku jako v předchozích dílech. Krom menších polibků od Hurikána jí tam fakt moc není. Ovšem překvapením táto kniha přímo přetéká. Doporučuji!

no stress, school is ending, weather is nice... this is great life.

15. june 2014 at 19:51 | Natt. |  journal
Deníček jsem sakra dlouho nepřidala. Poslední byl přidán ještě před přijímačkami což bylo někdy v polovině dubna. Ono se to nezdá ale je to už vcelku dost dávno. Když jsem u těch přijímaček... Příští rok oficiálně nastupuji na Střední školu hotelovou a služeb v Kroměříži na obor Gastronomie-Wellness. Kdyby to někoho zajímalo no. Shrnu pouze uplynulý týden protože pochybuji, že bych si vzpomněla na všechno co se stalo skoro dva měsíce zpět...

Takže od pondělí do středy jsem byla na školním výletě. Z celkového počtu 24 nás jelo 9 a s paní učitelkou deset. Nádhera co? Byli jsme na chatě za Vyškovem. Chatu jsme měli celou pro sebe a naše paní učitelka je neskutečná pohodářka a vůbec nic neřeší. Neměli jsme ani daný program. V pondělí po příjezdu jsme šli na vycházku k ní domů a pak jak jsme přišli jsme hráli Twister (hahahahahaha 5x jsem vyhrála) a pak Aktivity ale ty nás moc nebavili tak jsme ještě o půl jedenácté hráli Twistra no. Spát jsme šli o půl čtvrté ráno myslím... Druhý den jsme jeli do Brna ale protože bylo horko tak jsme byli tři hodiny ve Vaňkovce. No a poslední den jsme jenom balili nebo se poflakovali po pokojích a jedli :3

Výlet jsem si neskutečně užila! Byli tam lidi, které mám z naší třídy nejradši takže nebyli žádné konflikty. No a čtvrtek, pátek se ve škole dali vydržet. Je to pro mě celkem síla že už jenom dva týdny a budu fuč ze základky. Ale neskutečně se těším! Ovšem mám ještě dost věcí co zařídit a akce, které musím skloubit s mým časovým plánem. Od čtvrtka až do soboty budu smát ve škole a to s druhou třídou (Áčkem). Vždy jsem u nás ve třídě byla černá ovce protože mám ráda lidi co jsou ve druhé třídě tak jsem si řekla proč ne. Bude to takový mini rozlučák s Áčkem no.

Včera jsem byla s taťkou a bratrem na kole. Myslela jsem si, jak to zvládnu... Normálně s taťkou jezdíváme trasu která má cca 40 km a včera jsme jeli 50 km a byla jsem vyřízená! Nevěděla jsem, jestli mě stehenní svaly pálí nebo studí... Prostě jsem totálně odpadla. Ale díky bohu se dnes můžu hýbat:3

Jsem ráda, že mám co na práci. Hlavně si těch čtrnáct dní na škole chci užít! První třídní schůzky na střední škole už proběhli ale nebyla jsem tam (byla jsem na to výletě). Budu mít třídního učitele který je prý sympatický tak jsem zvědavá jestli si padneme do oka. První týden v září máme adaptační kurz tak se těším. Teď se jenom rozhoduji, jestli budu na internátu nebo ne... Je to pro mě dost těžký se rozhodnout ale uvidím no.

Jinak jak jsem měla čtecí záchvat, tak teď nejsem vůbec schopna číst. Přitom je Parfém velmi čtivá kniha. Musím si počkat až mě to zase chytne. No nic... Já to pro dnešek zabalím. Ještě odepíšu na komentáře takže se mějte krásně:)

What happened ~ May 2014

7. june 2014 at 10:18 | Natt. |  what happened
Rozhodla jsem se, že jako první článek který zveřejním po mé kratší pauze bude shrnutí měsíce. Musím se přiznat, že tentokrát to pro mě bude trochu těžké protože místy mám menší mezery. No, snad to nějak zvládnu:) (Jsem tak ráda že jsem zpět!)

SCHOOL: Jelikož mám jako deváťačka po přijímačkách, tak ve škole se nechce učit dokonce ani učitelům. Díky Bohu uznali, že cpát nám ''velmi důležité'' informace po přijímačkách je jako mluvit do prázdna. Tudíž jsem napsala pět seminárních prací na uzavření známek a tím to pro mě končí. Psali jsme ještě závěrečné písemky z matematiky a z češtiny ale nebylo to nic těžkého když matiku jsme psali s kalkulačkami a tabulkami. Už je to taková pohoda:)

Jeden den jsem fotila tablo naší třídě. Dopadlo to nad mé očekávání velmi dobře a jsem na ty fotky pyšná. Jsou to sice obyčejné portréty ale i tak se mi líbí. Chcete některé vidět?

TRIPS: Jeden víkend jsem strávila u babičky v Brně. Abych byla upřímná, moc to tam nemám ráda protože naše rodina nemá moc dobré vztahy co se týče mích rodičů a jejich rodičů. Ale tentokrát se mi to tam vážně líbilo. S taťkou jsme šli na jeden takový akustický koncert a poznala jsem tam taťkovi kamarády se kterými vesloval když mu bylo cca 16-15 let. Znají i mou mamku ale ta tam s námi nebyla... Jinak jeden den jsem pak ještě jela se školou na exkurzy do skláren ve Vizovicích ale moc se mi tam nelíbilo:D

MOVIES & SERIES: Strašně moc mě začal bavit seriál Hart of Dixie. Neskutečně moc se mi líbí temperament Zoe Hartové a vůbec to prostředí malého městečka BlueBell. Z filmů jsem shlédla The Neighbourhood a That Awkward Moment. V obou filmech hraje hlavní roli Zac Efron kterého jsem si oblíbila až teď. Jako hvězdička z Disney filmů jsem ho fakt nemusela.


BOOKS: Na začátku května jsem dočetla Hunger Games: Síla vzdrou a potom i Hvězdy nám nepřály. Na obě knihy napíšu recenzi. Momentálne čtu Parfém: Příběh vraha. Znáte to někdo?

MUSIC: V květnu byl mou naprostou jedničkou český rapper Lipo. Vydal novou desku O duši která se mi strašně moc líbí. Je to hlavně proto, že je úplně jiná od těch ostatních českých rappových desek a Lipo je prostě úžasný člověk. Mimochodem, objevila jsem díky němu skvělý web Spotify (www.spotify.com) na kterém se zaregistrujete a můžete poslouchat desky svých oblíbených interpretů zdarma a ve skvělé kvalitě. Určitě se mrkněte:)

Lipo
deska O duši
Vance Joy
Riptide
Pharrell Williams
Marilyn Monroe
Sia
Chandelier


EVENTS: Hned první dny května jsem strávila na brigádě. Vydělala jsem si něco přes 2 000,- což je pro mě boží suma:D Minulý víkend jsem byla s mamkou na zápase bratra který boxoval na takovém mega motorkářském srazu. Myslela jsem si jak se mi to tam nebude líbit ale ta atmosféra motorek mě úplně pohltila!

FAVOURITE THINGS: Během května jsem si toho koupila fakt hodně. Vůbec nevím co z toho bych vybrala... Dám vám sem hromadnou fotku protože vážně nevím co bych vybrala.

- Jenom taková malá vskuvka kterou jsem nevěděla kam dát... Jsem obarvená na tmavě hnědou. Chcete fotku do příštího deníčku?


home, sweet home.

5. june 2014 at 18:38 | Natt. |  some news
Haha, no jo. Asi jsem to musel zkusit. Zkusit to a zjisti, že to prostě není ono. Že to prostě není můj milovaný shine-broght. Jako první bych se Vám všem mím milovaným, úžasným a krásným čtenářům chtěla omluvit za mou neorzvážnost a za předčasné ukončení tohoto blogu. Nikam nejdu, zůstávám tady! Je to tady prostě moje a momentálně nevím o místě, kde by mi bylo lépe. Tudíž se můžete těšit na články, recenze, fotky atd. Jsem ráda, že se mi na blogspotu nelíbilo:)

S láskou Vaše Natt.