August 2014

A cup of my life / 31.8.2014

31. august 2014 at 20:51 | Natt. |  journal
Čauky mí drazí:) Taky léto 2014 je za námi. Doufám, že jste si ho užili tak jak jste chtěli a zažili plno krásných věcí. Já jsem si ho užila v rámci možností jak jen to šlo. Sice jsem nikde letos nebyla ale i tak mi ty dva měsíce utekly jako voda. Každopádně všechno má svůj konec a svůj začátek.


Zítra se někteří vrátí do svých lavic a někteří, jako já, si budou muset tu svou lavici najít v nové škole plné nových lidí. Řeknu vám, že jsem si nemyslela že budu tak nervózní jak jsem. Svůj podíl na tom má taky to, že jsem předpokládala, že si sednu s kamarádem se kterým jsem strávila celé léto a on mi včera řekl, cituji ''No snad si nemyslíš že si sednu s tebou? Už jsem si to domluvil s jinýma holkami..''. Jakože co? Trochu podpásovka no. Takže jsem v podstatě odsouzena k tomu se odhodlat a oslovit někoho, jestli s ním nemohu sdílet lavici. Můj žaludek má momentálně nejspíš velikost mojí velmi ale velmi malé pěsti... Jo, až tak jsem nervózní...

Poslední týden prázdnin jsem se snažila užít jak jen to šlo. V pondělí jsem si byla zařídit ten potravinářský průkaz a odpoledne jsme se s mamkou a bratrem zajeli podívat do Zlína po nějakém oblečení do školy a tak. Koupila jsem si tedy nové jeansy v C&A jen za 250,- a obyčejné šedé triko za 100,- myslím. Nechtěla jsem moc utrácet protože jsem věděla, že v úterý si uděláme s kamarádkou takový shopping trip do Olomouce, Šantovky. O těchto prázdninách jsem tam byla minimálně 4x a fakt to tam mám ráda. Z tama jsem si dovezla tři páry úplně mega cute ponožek, tři trička ze Synsai a jedno z New Yourkeru, boží sešit taky ze Synsai a na konec Wreck This Journal Everywhere! Z toho mám snad největší radost! Když jsem tam viděla tuhle miniaturní roztomilou knížečku, musela jsem ji mít i když to znamenalo obětovat poslední peníze z brigády.


po půl roce jsem u nás našla drogérku, kde mají catrice kosmetiku / prostě selfie / můj milovaný Wreck

V středu a ve čtvrtek jsem byla ve městě s kamarády. Pátek jsem strávila doma a celý víkend taky. Pomáhala jsem našim s dláždění dvorku před naším domem a musím říct, že se mi to tam teď líbí daleko víc, než když tam byla jen hlína. Konec konců není na škodu sem tam pomoct s něčím takovým. Taky jsem potřebovala nabrat síly na nadcházející dny.

Uvidím jak to bude s časem ale určitě se vám ozvu. Musím přidat shrnutí měsíce a v pátek když tak napíšu, jak proběhl můj první týden. Taky chci během týdne nafotit věci, co jsem si koupila ještě v posledních nákupech a udělat takový větší new in za celé prázdniny. Možná budu průběžně přidávat i fotky mého Wrecku ale to ještě uvidím. Jinak jsem strašně moc ráda, že se Vám líbí rozvrhy i když je mi jasné, že u většiny budou vítězit ty elektronické v mobilech nebo tak.

Myslím, že jsem na nic nezapomněla. Teď si půjdu smýt masku z obličeje a nachystám si outfit na zítřek ať ráno nezmatkuji. Takže doufám, že vy svůj první školní den v dalším roce prožijete v klidu a míru. Nezblázněte se z rozvrhů hodin a pevné nervy při zvládání školních slastí i starostí.

S láskou Vaše Natt.

Something for you, timetables

29. august 2014 at 10:41 | Natt. |  some news
Přeji krásné dopoledne všem:) Zrovna jsem dopila ranní šálek kávy a řekla jsem si, že když se blíží ta škola, takže bych Vám sem mohla konečně dát čtyři rozvrhy hodin, které jsem nedávno vytvořila. Jsou poměrně jednoduché a doufám, že si každý vybere. Snažila jsem se udělat každý jiný ale nakonec jsou z toho dva takové do růžova, fialova a další dva jsou s krajinami. Taky jsem se snažila o co nejsvětlejší obrázky, aby jste nevypotřebovali kýbl barev do tiskárny. Jsou rozměrů 800x550 aby se do nich dobře psalo protože loni jsem taky nějaké dělala a byli moc malé že se do nich dalo tak tak něco napsat. A hlavně doufám v to, že Vám budou stačit políčka s hodinami. Dala jsem tam i nultou hodinu protože vím, že hodně lidí mívá třeba na sedm...

Zkrátka, snad vám poslouží:) Jestli budete chtít, určitě mi pak můžete poslat fotku rozvrhu, jak ho máte třeba v diáři nebo za žákovskou nebo kdekoliv jinde a já bych je pak tady zveřejnila. Šíleně by mi to udělalo radost. Mailová adresa je v menu (natttabii@gmail.com). Užívejte poslední dny volna!

Pro barevné zobrazení v plné velikosti klikněte na obrázky

P.S. ~ Možná si někdo všimnul, že jsem u blogu odstranila odkaz na ask.fm tohoto blogu. Důvodem je to, že se na něj nemůžu dostat. I když jsem si aktualozovala heslo tak i přes to mi nejde. Takže jsem si založila nový účet. Už se těšim na Vaše otázky. Aske.fm zde

#13 Why you write your website

24. august 2014 at 23:37 | Natt. |  30 question challenge
Ahojte všichni! Doufám, že jste víkend strávili lépe než já. Strávila jsem ho doma, především v posteli protože jsem ještě potřebovala zlikvidovat poslední zbytky té virózy. Dnes mi je už ale lépe a hodlám si užít poslední týden prázdnin! Zítra dopoledne jdu k doktorce si nechat vyřídit potravinářský průkaz a odpoledne půjdu ven s kamarádem. V úterý máme s kamarádkou naplánovaný výlet do Olomouce do Šantovky, nakoupit si nějaké ''nezbytné'' věci do školy. Na zbytek týdne ještě nic nemám ale budu dělat vše pro to, abych se nenudila. Snad bude pěkné počasí...

Dnes jsem se rozhodla pokračovat v 30QCH. Hihi, je to zajímavé... Tento challenge jsem začala dělat v září loňského roku. Což znamená, že ho dělám už rok a za ten rok jsem se dostala k třinácté otázce ze třiceti. Ale co už no. Kdybych přidávala jenom články k této výzvě, tak by to nebavilo ani mě a myslím, že ani Vás. Dneska bude článek na téma, proč píšu svůj web/blog. Snad se bude článek líbit:)


Prvním důvodem bude určitě to, že mě to baví. V blogování jsem našla zalíbení když mi bylo deset let. Už v té době mě tento svět jednoduše fascinoval. Ta možnost, podělit se o něco, co se mi líbí nebo co mě zajímá se zbytkem světa je prostě nádherná. V běžném životě někdy nemáme tu možnost se o to dělit s lidmi které známe osobně. Takže jsem ráda, že už před těmi pěti lety jsem objevila tento svět.

Další věc, co se mi na blogování líbí je rozmanitost. Rozmanitost ve všem. Od toho jak vypadáte, přes zaměření vašeho blogu až po font písma, který je na blogu použit (i když výběr je omezený, hihi). Je prostě jedno jak vypadáte. Jestli jste tlustí, hubení, malí, velcí... Když máte něco, o co se chcete podělit s lidmi, kteří dělají totéž, neznám lepší způsob, jak to sdělit než přes blog. Nehledě na to, že když si chcete zachovat anonymitu, tak můžete...

Blog mě taky nutí poznávat samu sebe. Při některých článcích si prostě musím říct ''Co se mi vlastně líbí?'' nebo ''Jaký na to mám názor?'' Těžko říct, jaké bych měla bez blogu dospívání. Samozřejmě neříkám, že v psaní článků se najde každý ale kdo jo, myslím že mu to alespoň trochu změní život a když ne, tak zkusit se má vše no ne?

Já nevím... Důvodů proč píšu blog je prostě strašně moc. Baví mě to a i když třeba nemám náladu nebo nápad tak vím, že se jednoho dne probudím a budu vědět o čem psát. Miluju každého návštěvníka, který to tady obmrkne. Při každém komentáři se pousměji protože jsem šíleně ráda, že se mnou chce někdo sdílet svůj názor a myslím, že lidé by měli umět vyjadřovat svůj názor slušně a ohleduplně. Zkrátka a jednoduše... Blog, mě nejspíš nějakou tu dobu ještě nepustí:)

Playlist | #010

22. august 2014 at 20:59 | Natt. |  music
Zdravím Vás:) Tak jak si užíváte předposlední prázdninový týden? U mě nejdříve začal dobře... Byla jsem s kamarádkou ve městě, měly jsme jít do kina a měla jsem X plánů. No, bohužel mě ve středu večer přepadla nějaká viróza. Měla jsem horečku, byla jsem šílené slabá, hlava mě bolela jako kdyby měla každou chvíli vybuchnout. Nicméně dnes je mi už lépe a já budu snad schopna užít si poslední týden prázdnin.

Pro dnešek jsem se rozhodla se s Vámi podělit o můj aktuální playlist. Naposled jsem ho přidala koncem června tak jsem uznala za vhodné ho trošku zaktualizovat. Určitě mi taky napište, co posloucháte vy. Rána dám poslechnout mým uším i něco nového. Jinak jsem změnila vzhled... Ten s fotkami ze ZOO se mi líbil ale jaksi se k blogu nehodil. S tímto jsem spokojená. Přeji krásný večer!

• Troye Sivan - Happy Little Pill {play}
• Shawn Mendes - Life Of The Party {play}
• Robin Thicke - Get Her Back {play}
• John Legend - You And I {play}
• Route 94 - My Love {play}
• Lykke Li - No Rest For The Wicked {play}
• Lilly Wood & Robin Schulz - Prayer In C {play}
• Two Door Cinema Club - What You Know {play}
• 5 Seconds of Summer - Amnesia {play}
• Banks - Beggin For Thread {play}
• Pharrell Williams - Come Get It Bea {play}
• Katy Perry - This Is How We Do {play}
• Maroon 5 - Maps {play}
• Bipolar Sunshine - Deckchairs On The Moon {play}
• American Authors - Beliver {play}
• Ella Eyre - If I Go {play}
• Vance Joy - Mess Is Mine {play}

NEON Love

19. august 2014 at 20:47 | Natt. |  fashion & beauty corner
O těchto neonových odstínech laků od Dermacolu jsem slyšela hlavně od youtuberek, které pravidelně sleduji a říkala jsem si, že to není zas až tak nic úžasného. Ale když jsem je tam viděla v DMku, nešlo odolat. Fakt jsem si říkala, že je klidně i oželím protože na takové zářivé barvy moc nejsem ale prostě jsem si musela alespoň jeden odnést. Nakonec jsem si vybrala dva a to v odstínu 12 NEON Love a 01 NEON Yellow. Zatím jsem stihla vyzkoušet jen ten růžový. Myslím, že u toho neonového žlutého budu muset použít bílý podklad...


Two weeks are still a long time for making great memories.

17. august 2014 at 22:59 | Natt. |  journal
Je neděle večer (kdyby jste náhodou někdo ztratil pojem o čase, což se mi o prázdninách stává běžně). Už jsem proletěla sprchou, vyfénovala si vlasy, provedla úpravu mé ''fasády'', nalakovala si nehty tmavě červeným lakem (který je můj nej, mám už třetí lahvičku) a po tom všem jsem si řekla, že bych mohla na blog hodit nějaký ten výcuc z mého života. Jednoduše se mám fajn. Snažím se užívat si poslední dny/týdny volna v rámci možností co nejlépe to jde. No, v podstatě už jenom týden volna bez starostí ohledně školy. Ten poslední týden si musím jít zařídit průkazku na autobus, udělat potravinářský průkaz u doktorky, při nejlepším si obarvit vlasy (ať nějak vypadám) a já nevím co všechno ještě...
Od posledního zápisu do ''deníčku'' se toho stalo poměrně hodně... To, že jsem strávila tři dny u kamarádky v Olomoucí, konečně viděla na vlastní oči propast Macochu nebo že jsem navštívila zlínskou ZOO jenom v rychlosti zmíním. Bylo to všechno na přelomu července/srpna a dnes je už 17. takže se tím nechci moc zaobírat a přejdu rovnou k tomu, co se událo už v srpnu. Sice toho moc nebylo ale tak něco málo by se našlo. Momentálně jsem ráda za to, že na můj instagram dávám v podstatě celý můj život. Kolikrát bych si ani nevzpomněla, co jsem dělala, kde a s kým jsem byla a podobně... Šílený.!


Až na začátku srpna jsem poprvé za tohle léto šla na koupaliště. Šílený co? Ale před tím jsem neměla buď čas nebo bylo škaredě. A nebo jsem prostě dala přednost sezení někde na lavičce ve stínku s kamarády v parku. O to víc jsem byla překvapená, že jsem za dvě návštěvy koupaliště nachytala v celku dost barvičky. Je pravda, že nepatřím mezi ty lidi, kteří by se špatně opalovali. Spíš naopak. Opalování mi nikdy nedělalo problém ale byla jsem zkrátka překvapena, že jsem to tak dohnala během dvou dnů u vody. Upřímně by mi nevadilo, kdyby bylo ještě takové počasí...

Minulý týden jsem od středy do neděle strávila na brigádě. Byla jsem tam i v květnu a jednalo se o prodávání vstupenek na zahrádkářské výstavě. Byla jsem tam každý den od sedmi ráno do pěti odpoledně a řeknu vám, že to nebyla žádná sranda. Jasně, celeý den jsem seděla na zadku a v podstatě nic nedělala ale se přivalí zástup seniorů a začnou platit 2 000,- a vy jim máte vrátit do 160,- tak to pro mě teda moc příjemné nebylo. V tomhle jsem šílený zmatkař a matematika taky není moje parketa... Nu ale přežila jsem to a odešla jsem s výplatou 2 500,-.

Hned když jsem dostala ty peníze do ruky bylo mi jasné, co udělám jako první... Objednám si nové boty. Měla jsem vyhlídlé už delší dobu ale jaksi nebyli finance... No a teď když byli tak jsem nečekala ani minutku! Navíc měli poslední kus mé velikosti takže to jinak ani nešlo. No a prostě jsou boží! Úplně jsem jim propadla a vím, že se hodně lidem nelíbí... Ale mě připadají originální a na noze vypadají skvěle. Když už jsme u oblečení... Chtěli by jste článek se vším, co jsem si koupila během prázdnin? Mám ho už přichystaný ale nevím jestli ho zveřejnit...


mé nové lásky / prostě ranní domácí kávička


osvěžující mojito / posilnění při třídění smluv u mamky v práci / vynikající kokosové coffe macchiato

No a poslední dny jsem strávila buď s kamarádkou v kavárně, kde jsme popíjely mojito a coffe macchiato nebo s kamarádem venku či u něj díváním na film (nic v tom prosím nehledejte). Takže takhle trávím prázdniny já. Uvidím co mi přinesou ještě ty dva poslední týdny prázdnin. Ale musím vám říct, že se těším do školy. Netěším se na učení a ostatní věci s tím spojené ale těším se na nové lidi, nové prostředí a nové zážitky...

Na závěr bych vás chtěla poprosit, aby jste se alespoň podívali na jeden zajímavý blogový projek na blogu majusinblog.blog.cz. ZDE je odkaz na článek přímo k tomuto projektu. Myslím, že je to skvělá věc jak zviditelnit svůj blog. Já sama jsem se do něj zapsala. Odkaz je i v horní části designu... Mějste se krásně a užívejte poslední týdny volna:)

Photography by me | ZOO Lešná

12. august 2014 at 11:55 | Natt. |  photography by me
Normálně si pamatuji, jaký článek je v rubrice jako poslední ale tentokrát jsem se musela do rubriky ''photography by me'' podívat protože je to cca pět měsíců, co jsem přidala poslední fotky. Už dlouho jsem to chtěla napravit ale nechtěla sem sem dávat nějaké náhodné fotky, z kterých nemám dobrý pocit. Tak jsem čekala na prázdniny a ejhle... Ke konci července jsme si s rodiči a mým bratrem udělali výlet do zoologické zahrady ve Zlíně. Byla jsem tam naposledy asi ve čtvrté třídě a úplně jsem čučela. kolik se tam toho změnilo. Samozřejmě k lepšímu... S našima jsme se shodli, že je to ta nejhezčí zoologická zahrada, ve které jsme kdy byli. V ČR určitě.

Myslím, že fotky se mi vcelku taky povedly. Bylo krásné počasí ale na některých snímcích jsou špatně zachycené barvy. Snažila jsem se je trochu dohnat v photoshopu ale u některých to jde prostě poznat. Hold, nemám zrcadlovku no... Snad se budou fotky líbit. Jaká je vaše oblíbená ZOO?


What happened ~ July 2014

10. august 2014 at 18:14 | Natt. |  what happened
Krásný letní podvečer přeji:) Dnes mi zkončila pětidenní brigáda a už se nemůžu dočkat, až zalehnu do postele a dospím to vstávání o půl šesté. To bylo nejhorší... Ještě než přidám nějaký deníček se shrnutím a nějakými těmi mímy žvásty, tak přidám shrnutí července. Nemůžu uvěřit tomu, že za tři týdny půjdu do prváku na střední. Je to šílené jak léto strašně rychle utíká. Jakpak se těšíte do školy vy?SCHOOL: Jsou prízdniny -,- Tento bod ráda vynechám:D

TRIPS: Tyhle prázdniny na žádnou dovolenou nejedeme. Takže výlety jsou v rámci možností. Jeden víkend jsem strávila s taťkou a bratrem u babičky a dědy v Brně. Jeden den jsme jeli na hrad Veveří parníkem a po cestě zpět jsme se zchladily v brněnské přehradě. Bylo to fajn ale špacírování po Brně při těch největších vedrech není zrovna nejlepší nápad no. Ke konci měsíce jsme strávila tři dny u kamarádky v Olomouci. Byla jsem u ní i loni a bylo to šíleně fajn. Den po tom, co jsem se vrátila od ní jsme s rodiči jeli na Punkevní jeskyně a na propast Macochu. Všichni koho znám, tam už byli jenom já ne. Je to tam vážně krásné! Zívratěmi netrpím takže jsem byla v pohodě. Všem doporučuji! No a den po Macoše jsme se jeli mrknout do ZOO ve Zlíně (Lešná). Byla jsem tam naposledy když mi bylo asi tak osm a je to tam nádherné!

MOVIES & SERIES: Seriály Teen Wolf a The Fosters jsou jediné, které o prázdninách sleduji. PLL mě hodně rychle omrzelo takže se momentálně dívám na dva seriály. Z filmů jsem konečně viděla Hvězdy nám nepřály a taky musím zmínit film Nekonečná láska. Oba to jsou velmi romantické filmy a oba se mi šíleně líbily.


BOOKS: Pořád mám čtenářský blok. S knihami to pro toto léto vidím hodně bledě. No, vlastně až na 50 odstínů šedi které jsem si stáhla do mobilu jako audioknohu.

MUSIC: S hudbou to mám v létě hodně těžké. Někdy mám náladu na něco pomalejšího, jindy si zase pustím nějaký energetický song, který mě nakopne. Tak tady je mini ochutnávka.

Icona Pop
Get Lost
Banks
Drowing
Charli XCX
Boom Clap
Arctic Monkeys
Snap Out Of It

EVENTS: Hned na začátku prázdnin jsem byla na jedno grilovačce (více zde). No a vlastně to byla asi tak jediná akce... Jinak to byli spíše výlety a normální venky.

FAVOURITE THINGS: Nejdříve jsem nevěděla, který předmět označit jako nejoblíbenější ale nakonec jsem vybrala tohle tílko s tenkýmy ramínky z H&M. Bylo ve slevě za 150,- a ještě mi ho koupila kamarádka opožděně k narozeninám (které jsem měla v dubnu ale když jsme se neviděli...) Můžu ho nosit pořád a ke všemu. Zamilovala jsem se do něj!

Jo, je to dvakrát stejná fotka ale mě se to tak líbí:D

Movie: The Fault In Our Stars

6. august 2014 at 18:53 | Natt. |  movies reviews
Název: Hvězdy nám nepřály
Žánr: Drama / Romantický | Rok: 2014
Režie: Josh Boone
Scénář: Scott Neustadter, Michael H. Weber, John Green
Hlavní role: Shailene Woodley, Ansel Elgort...| CSFD
Popis: Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to neobvyklejší, že se seznámili a zamilovali během setkávání na sezeních podpůrné skupiny pro boj s rakovinou. Hazel Grace Lancasterové (Shailene Woodley) je šestnáct let. Má ráda (a zároveň toleruje) své někdy až příliš starostlivé rodiče a právě se zakoukala do mladíka jménem Gus Waters (Ansel Elgort), který se na oplátku zamiloval do ní. Jak se sbližují, Hazel a Gus společně prožívají své obavy vyplývající z jejich zdravotních problémů a zároveň sdílí lásku ke knihám, včetně Hazelina oblíbeného románu Císařský neduh. Mnohokrát se marně snažila spojit s autorem knihy, samotářským Peterem Van Houtenem (Willem Dafoe). Když se Gusovi podaří Van Houtena zkontaktovat, spisovatel je oba nečekaně pozve do Amsterdamu. Gus je rozhodnutý vzít Hazel na cestu, aby našla odpovědi na všechny otázky, které kdy ke knize měla. Ale odpovědi, které hledá, nepřichází od Petera Van Houtena. Přichází z velkého dobrodružství, které Hazel zažije s někým, koho se nebojí milovat a kdo jim oběma dal něco, co Hazel nazývá "Malou věčností - nekonečnem mezi sečtenými dny.

Můj názor: Ano! Konečně jsem to viděla! Konečně jsem viděla film, který se natočen podle knihy, kterou většina vychvaluje až do nebes a nejspíš jenom já (a pár další) z této knihy moc odvaření nebyli. No ale bavme se teď o filmu. Byla jsem na film hodně zvědavá. Už jen proto, že mě kniha tak moc neuchvátila. Myslela jsem, že to bude jak u většiny filmů které jsou natočeny podle knihy. Tudíž, že se mi film moc líbit nebude... Ovšem opak je pravdou! Můžu film Hvězdy nám nepřály prohlásit, za nejlepší film, který jsem přečetla i jako knihu. Ve filmu podle mě nic nechybělo a když už, tak to byla jenom nějaká maličkost. Myslím, že si tvůrci tohoto filmu dali hodně záležet, aby film byl co nejpřesnější. Taky tomu možná prospělo to, že se na něm podílel i John Green, kterou knihu napsal. Obsazení v čele s Shailene a Anselem je naprosto perfektní a myslím, že nikoho lepšího najít nemohli.

Nemůžu si pomoct, ale podle mě bude film Hvězdy nám nepřály jeden z těch, který si lidi hodně rádi pustí i víckrát. Romantický, vtipný, smysluplný a dojemný... Přesně to lidi mají rádi a proto se na něj budou hodně rádi dívat a těšit se na něj, až ho začnou vysílat i na televizních programech:)